Obavijesti

Sport

Komentari 468

Rijeka na natopljenom terenu izborila povratak na vrh tablice! Dosuđena su čak četiri penala

Rijeci su poništena dva gola zbog zaleđa, a nakon što Pjaca i Jurić nisu zabili penale, Obregon je zabio dva i Rijeci donio dva boda. Teren je izgledao poput bazena zbog velike kiše

U posljednjem ogledu 22. kola HNL-a nogometaši Rijeke su na natopljenom travnjaku stadiona u Velikoj Gorici svladali domaćina Goricu s 2-0 (0-0).

Rijeka se time vratila na vrh ljestvice te ima dva boda više od drugoplasiranog Hajduka. Gorici je u nastavku sezone ovo bila četvrta utakmica te četvrti poraz. Nalazi se na šestom mjestu ljestvice.

Statistika utakmice Gorica - Rijeka

Kiša je potpuno natopila travnjak u Velikoj Gorici te učinila posve neregularnim uvjete za igru. Dvoboj su obilježila čak četiri jedanaesterca od čega su tri dosuđena za Rijeku. Oba pogotka za goste dao je Jorge Obregon s bijele točke, u 66. i 75. minuti.

Gospodo, kome ovo treba? Zbog katastrofalnog terena jedan skaut otišao na poluvremenu

Rijeka je bila dosta bolja tijekom prvih 45 minuta, ali nekoliko puta su gostujući igrači loše reagirali u samim završnicama akcija. U 15. minuti je šansu imao Janković, dok je samo minutu kasnije zaprijetio Radeljić.

Dalekometne pokušaje potom su za Rijeku imali Pašalić i Pjaca, dok je u 41. minuti nastala nova gužva u domaćem šesnaestercu koja od strane gostiju ponovno nije realizirana golom.

Gorica i Rijeka sastali se u 22. kolu SuperSport HNL-a

Idealnu šansu za vodstvo Rijeka je imala u nadoknadi prvog dijela. Dosuđen je prilično dvojben jedanaesterac za goste, ali je Marko Pjaca pucao visoko preko vrata.

VIDEO Pogledajte povratničku majstoriju Kalinića i prve golove Brekala i Čuića u bijelom dresu

Na startu drugog poluvremena isti scenarij se dogodio u obrnutim ulogama. Nakon što je Mitrović srušen u gostujućem šesnaestercu, Jurić je namjestio loptu na bijelu točku, ali je kao i Pjaca i on pucao preko vratnice.

Tu nije bio kraj jedanaestercima u Velikoj Gorici ove nedjelje. U 65. minuti je sudac Duje Strukan dosudio novi za Rijeku nakon navodnog igranja rukom Leša. Tada je prvi puta i realizirana najstroža kazna, Obregon je bio strijelac za 1-0 Rijeke.

VIDEO Strukan svirao dvojbeni penal, Pjaca ga promašio. Onda je Obregon dobio novu priliku

Samo osam minuta kasnije sve se ponovilo. Novi jedanaesterac za Rijeku, ovaj put nakon prekršaja na Pjaci, a opet je siguran realizator bio Obregon koji je pogodio za 2-0, potvrdio pobjedu Rijeke i njeno prvo mjesto na ljestvici.

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+.
Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Sortiranje događaja
92'

Ivanović je pucao, Banić obranio, a zatim se lopta odbila do Grgića koji je bio u izglednoj situaciji, ali pucao je daleko preko gola