Dinamovci u Odranskom Obrežu srušili vodeću Segestu, Kurilovec i HAŠK odigrali 'nulu', Lukavec ponovno bez bodova kod Maksimira

03.03.2024. / Damir Žbulj

Sjajan rezultat ostvarili su nogometaši Dinama iz Odranskog Obreža na otvaranju drugog dijela sezone, na svom travnjaku protiv sisačke Segeste, lidera na ljestvici 3. NL Centar!

Gosti su poveli u 21. minuti dvoboja, iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Tonći Kukoč, ali je na isteku prvih pola sata utakmicu u egal vratio Leon Adamić. Dinamovci su u samoj završnici prvog dijela došli do potpunog preokreta, za što je zaslužan Bara Ndao.

Početkom nastavka Segesta je izjednačila preko Davida Đuraka, koji je na poluvremenu i ušao u igru.

Ipak, tri minute kasnije Vedran Puntar vraća prednost domaćinu, a ključni gol zabija Anthony Blaž Grigić, 20-ak minuta prije kraja. Siščani u sudačkoj nadoknadi preko Filipa Mihaljevića vraćaju nadu, ali tih 4:# ostalo je i na kraju ovog dramatičnog okršaja.

U prvih 11 Dinama bili su Zlatko Šolčić, Mateo Pršir, Danijel Savičić, Bara Ndao, Ivan Bukovac, Luka Kasumović, Matija Vedriš, Vedran Puntar, Deni Bencetić, Leon Adamić i Blaž Grgić. U posljednjih 15-ak minuta priliku su dobili David Pršir i Marko Pavlović, desetak minuta dobio je Antonio Crnković, a u samom finišu ušao je Ivor Pleša.

Potpuna suprotnost na Udarniku, gdje je Kurilovec odigrao s HAŠK-om bez pobjednika, ali i postignutih golova.

Lukavec nema dobra iskustva na umjetnoj travi Oboja kod Maksimira i to se ponovilop i ovaj put.

Domaćin je u derbiju stigao do sigurne 2:0 pobjede, a oba pogotka zabio je Bruno Batistić, jedan na kraju prvog, a jedan nakon desetak minuta igre u nastavku.

U idućem kolu Dinamo gostuje kod Mladosti u Petrinji, Kurilovec igra kod Trešnjevke, a Lukavec će na svom travnjaku dočekati Zagorec iz Krapine.