Gorica II krenula pobjedom u proljeće

04.03.2017. / Sportska redakcija

Mlada momčad Gorice proljetnu polusezonu u Jedinstvenoj županijskoj ligi otvorila je pobjedom protiv Vatrogasca iz Zdenaca. Bolju igru tijekom cijelog susreta igrači trenera Perice Vidaka zaključili su s uvjerljivih 4:1.

Od prvog sučevog zvižduka, domaći su igrači pritisnuli goste iz Zdenaca na njihovu polovicu što je urodilo i prvom većom šansom u 13. minuti kada je Damir Žutić pucao uz vratnicu. Bolju igru Gorica je vodećim pogotkom okrunila četiri minute kasnije kada je Josip Lučić sjajnu akciju u kojoj su sudjelovali Sedlaček i Povoljnjak okrunio vodećim zgoditkom. Danas vidno raspoloženi Hrvoje Humeljak u 22. minuti izborio je jedanaesterac nakon što ga je prekršajem zaustavio gostujući vratar.

Siguran realizator najstrože kazne bio je jučerašnji junak goričke pobjede protiv Šibenika, Luka Sedlaček kojem je to bio treći pogodak u tri različita natjecanja (juniorski Kup Hrvatske, 2. HNL i JŽNL, op.a), a sjajan golgeterski niz mladi je Sedlaček zaključio još jednim pogotkom nakon sjajnog centaršuta Hrvoja Humeljaka, koji je dobru partiju okrunio četvrtim zgoditkom za domaću momčad u 38. minuti.

Koliko su gosti u prvom dijelu bili jalovi najbolje govori podatak kako prema vrataru Kamenjaševiću nisu uputili niti jedan udarac. Prvi njihovo pokušaj bilježimo tek u 66. minuti. Iako je Gorica i u nastavku bila dominantnija i agilnija momčad do novog pogotka mladići trenera Vidaka nisu stigli iako su imali nekoliko izglednih prilika.

No, zato je pogodak pao na drugoj strani u 81. minuti kada je proigravanje Josipa Lučića u počasni pogodak za goste pretvorio Darko Horvat.

JEDINSTVENA ŽUPANIJSKA LIGA, 18. KOLO
HNK GORICA II – NK VATROGASAC (Z) 4:1 (4:0)
STRIJELCI: 1:0 Lučić (17), 2:0 Sedlaček (22- 11m), 3:0 Sedlaček (36), 4:0 Humeljak (38), 4:1 Horvat (81)
HNK GORICA II: Kamenjašević (od 46. Zekić), Žutić (od 58. Desput), Krsnik, Radoš (od 58. Šoštarec), Božić, Sedlaček, Povoljnjak, Roginić (od 58. Banović), Lučić, Humeljak, Jančetić (od 58. Matić). TRENER: Perica Vidak
NK VATROGASAC (Z): Vukančić, Miletić, Mekinec, F. Ladan, Miholić, Ostojić (od 80. A. Ladan), Šekrst, M. Orsag (od 29. Karačić), Perak (od 46. Lučić), D. Horavt, A. Horvat- TRENER: Ante Čorak