Gradići i Karlovac podijelili bodove

05.03.2017. / Sportska redakcija

Susret između Gradića i Karlovca 1919 pokazao se točno onakvim kakvim ga je i najavio strateg domaće momčadi, Zoran Tomčić tvrd i neizvjesan. Tome govori i konačnih 0:0.

S obzirom na težak i blatnjav teren igrači jedne i druge momčadi odigrali su pravu borbenu utakmicu, u kojoj su gosti možda bili za nijansu bliže pobjedi. No, i domaća je momčad imala pogotovo u prvom dijelu svojih prilika.

Najbolju je propustio realizirati Filip Župetić u 25. minuti kada je njegov udarac sa šesnaest metara zaustavio gostujući vratar Luka Demirović. Bilo bi nepravedno ne spomenuti domaćeg junaka Petra Kovačića koji je imao tri velike obrane; najprije je u 13. minuti obranio klasični zicer Kristijanu Dragoviću čiji je udarac fantastično zaustavio i u 86. minuti, dok se lijepom paradom istaknuo u 17. minuti.

U domaćoj momčadi uz vratara Kovačića, obranom su sigurno gospodarili Rajić i Krstanović, dok je ritam veznoj liniji davao neumorni Siniša Ferenček. Šteta, samo što napadački dio momčadi nije bio pretjerano raspoložen. U protivnom bi gostujuća obrana imala daleko više posla kojeg je u današnjem susretu odradila besprijekorno.