Hermes Analitica gurnula košarkaše na prag A-2 lige

20.03.2017. / Sportska redakcija

U jednoj od važnijih utakmica u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa košarkaši Gorice u potpunosti su podbacili i razočarali. Nakon subotnjeg uvjerljivog poraza 99:73 od izravnog konkurenta za izbjegavanje posljednja dva mjesta koja vode u rang niže Hermes Analitice, Goričani su sve bliže A-2 ligi.

Nakon polovice utakmice ovakav scenarij nije se nadzirao jer je Gorica na odmor otišla s prednošću od 45:41, no u nastavku na parket kao da je istrčala neka druga momčad koja se u potpunosti raspala o čemu najbolje svjedoči rezultat iz treće četvrtine koju su domaći igrači dobili s 32:8. Još poraznije zvuči podatak kako je Gorica drugi dio izgubili s trideset poena razlike (58:28).

U preostalih pet kola pred goričkim je košarkašima teška misija jer za ostanak trebaju ostvariti pobjedu više od Hermes Analitice koja u slučaju da bude izjednačena s Goricom po broju pobjeda ima bolji međusobni omjer jer su ovom pobjedom uspjeli anulirati poraz od 11 razlike iz prvog dijela sezone (124:113). Nažalost, raspored nije neki saveznik jer do kraja prvenstva Gorica na domaćem parketu igra protiv Vrijednosnica Osijek, Zadra i Kvarnera, dok gostuje kod Škrljeva i Zagreba.