Novosti Sport Događanja

Košarkaši Gorice napuštaju prvoligaško društvo

26.04.2017. / Sportska redakcija

Najgori mogući scenarij zadesio je košarkaše Gorice u posljednjem 26. kolu A-1 lige. Porazom od Zagreba i iznenađujućom pobjedom Hermes Analitice nad Zabokom (83:88), u trolistu Alkar, Hermes Analitica i Gorica gdje su sva tri kluba imala po šest pobjeda najlošije su prošli Goričani koji su u međusobnom skoru s ova dva kluba imali najgoru koš razliku (-5) koja ih je uz Kvarner 2010 odvela u rang niže.

Gorica se protiv osmoplasiranog Zagreba dobro držala svih četrdeset minuta odvevši utakmicu u neizvjesnu završnicu. Na pola minute prije kraja Gorica je imala vodstvo od 95:94, koje je 18 sekundi prije kraja poništio Toni Vitali. Imala je Gorica zadnji napad na utakmici, no prodor Marka Petrovića nije donio željeni pobjedonosni koš, što je izazvalo i veliko negodovanje dijela goričkih navijača smatrajući kako je Petrović zaustavljen prekršajem nakon čega je Ante Krapić košem u posljednjoj sekundi potvrdio pobjedu Zagreba kojeg u doigravanju za prvaka Hrvatske očekuje susret protiv prvoplasiranog Šibenika.

Ovim porazom Gorica je tako završila svoje trogodišnje igranje u najvišem rangu. Nakon prošlogodišnje najuspješnije sezone u povijesti nitko nije naslućivao ovakav scenarij do kojeg se došlo spletom okolnosti s kojima ćemo se pozabaviti u narednom periodu.