Pejić i Šipoš presudili Dugopolju

31.08.2017. / Sportska redakcija

Boljom igrom većim dijelom susreta nogometaši Gorice stigli su jučer do druge uzastopne pobjede svladavši s 2:1 Dugopolje. Mogla je, ali je i trebala pobjeda domaće momčadi biti uvjerljivija. Ovako su za tri boda morali strepiti do posljednjih trenutaka. Ipak, u preostalom vremenu igrači Gorice nisu podlegli pritisku i zasluženo su slavili drugu uzastopnu pobjedu ove jeseni.

Previše toga je domaća momčad propustila realizirati u prvom dijelu u kojem je goste na životu držao raspoloženi vratar Ivan Banić koji je domaće napadače bacao u očaj. I kad se već pomislilo kako će se na odmor otići bez pogodaka, u šesnaestercu gostiju srušen je sedamnaestogodišnji Leon Šipoš koji se u debiju pokazao u jako dobrom svjetlu. Siguran realizator najstrože kazne bio je Marin Pejić.

U istom ritmu Gorica je krenula i u nastavku susreta u kojem su upravo preko Šipuša u 69. minuti povećali prednost. Gostima nakon toga nije preostalo ništa drugo nego da sve karte bace u napad, što je domaćim igračima ostavljalo puno prostora za brze kontranapade. Nažalost, u nekoliko navrata igrači Gorice u završnicama akcija nisu najbolje reagirali čime bi u potpunosti slomili otpor gostiju koji su preko Juan Manuela Vareje desetak minuta prije kraja smanjili rezultat.

-Igrali smo atipično za naš stil u taktičkom postavljanju od početka utakmice. Svjesno, radi protivnika, a s tim načinom smo i pogodili. Stvorivši mnoštvo prilika. Posebno me veseli što igraju mladi igrači, i to oni ponikli na našem prostoru. To me posebno veli- nakon utakmice će trener Gorice Dean Klafurić.