02.09.2017. / Sportska redakcija

Rukometaši Gorice večeras su ispisali jednu od najljepših priča goričkog sporta. Po prvi puta u povijesti jedan muški kolektiv zaigrao je u nekom od europskih natjecanja. Gost Velike Gorice bila je momčad Põlva Serviti, višegodišnji sudionik takvih natjecanja. Bez obzira na to, domaći su rukometaši u nezaboravnoj atmosferi ostali neporaženi te na gostovanje u Estoniju odlaze s realnim izgledima u mogući prolaz.

Nakon šezdeset goričkih minuta rezultat je bio 21:21, a za pobjedom više mogu žaliti igrači Gorice koji su više od 55. minuta bili u vodstvu. Gosti su imali tek prvo i zadnje vodstvo na utakmici. U ostalom dijelu nošeni gromoglasnim navijanjem lijepo popunjene Srednjoškolske dvorane bili su Goričani.

U više su navrata imali po tri zgoditka prednosti. Nažalost, u ključnim trenucima kada je trebalo prelomiti utakmicu ponestalo je i snage te su se gosti vratili u utakmicu. Ostaje mala žal, barem za minimalnom pobjedom jer u posljednjih deset minuta Gorica je ušla s prednošću od 19:16, no iskusniji gosti serijom 5:1 u 59. minuti prelaze u vodstvo, da bi ipak njihovo slavlje na kraju pokvario Hrvoje Ceković koji je postavio konačnih 21:21.

EHF KUP, 1. KOLO
HRK GORICA – PõLVA SERVITI 21:21 (10:8)
HRK GORICA: Lončar, Ceković 3, Marjanović 3, Laljek 4, Matić 3, Pušić, Nedić, Božiček, Vladušić 3, Dijanić, Ćavar 4, Horvačić, Sladoljev 18 obrana, Žarković 1, Goršeta, Barišić. TRENER: Hrvoje Pekera
PõLVA SERVITI: Lapasson, Muuga 6, Varul 2, Gristsuk, Rudissar, Varusk 13 obrana, Sillaste 6, Aizatullov 2, Liubchenko 3, Skokk, Chezlov 1, Pihus, Neeme, Hiiend, Krause, Uibo 2. TRENER: Suvi Rein

FOTO: Europska premijera rukometaša Gorice FOTO: Europska premijera rukometaša Gorice FOTO: Europska premijera rukometaša Gorice FOTO: Europska premijera rukometaša Gorice FOTO: Europska premijera rukometaša Gorice FOTO: Europska premijera rukometaša Gorice FOTO: Europska premijera rukometaša Gorice FOTO: Europska premijera rukometaša Gorice FOTO: Europska premijera rukometaša Gorice FOTO: Europska premijera rukometaša Gorice FOTO: Europska premijera rukometaša Gorice FOTO: Europska premijera rukometaša Gorice FOTO: Europska premijera rukometaša Gorice FOTO: Europska premijera rukometaša Gorice FOTO: Europska premijera rukometaša Gorice FOTO: Europska premijera rukometaša Gorice FOTO: Europska premijera rukometaša Gorice FOTO: Europska premijera rukometaša Gorice FOTO: Europska premijera rukometaša Gorice FOTO: Europska premijera rukometaša Gorice FOTO: Europska premijera rukometaša Gorice