Jasminka Zvonar zlatna na Plitvicama

07.06.2018. / Petar Brnada

Na Plitvičkim jezerima u nedjelju je održano Prvenstvo Hrvatske u maratonu te utrka polu-maratona kao popratna utrka na kojima su nastupili i članovi Maraton kluba Velika Gorica.

Jedina ženska predstavnica Kluba, Jasminka Zvonar, utrku je uspješno završila za 1:44:31 te se time popela na 8. mjesto ukupno i okitila zlatom u kategoriji Ž45.

Najbrži muški predstavnik velikogoričkih maratonaca bio je Bruno Škrinjarić koji je polu-maraton završio za 1:27:28 osvojivši 9. mjesto ukupno i 5. mjesto kod muških seniora.

Nedugo nakon Brune u cilj je ušao i Mladen Tisaj s vremenom 1:35:25 što mu je bilo dovoljno za 20. mjesto ukupno i 4. mjesto u kategoriji M45, dok je treći predstavnik na polu-maratonu, Ante Marijanović, kojemu je ovo bio prvijenac na Plitvicama, utrku završio za 1:54:12 te zauzeo 111. mjesto ukupno i 44. kod muških seniora.

Na prvenstvu Hrvatske u maratonu nastupio je i jedan od najiskusnijih članova Maraton kluba Velika Gorica– Želimir Delač, koji je maraton istrčao za 3:40:37 te zauzeo 51. mjesto ukupno i 4. mjesto u kategoriji M55.