[VIDEO] Spektakularno slavlje Gorice i u Gradskom vrtu!

22.09.2018. / Damir Žbulj

Nogometaši Gorice upisali su još jednu povijesnu pobjedu u prvoligaškom društvu! Ekipa Sergeja Jakirovića šokirala je Osijek u njihovom Gradskom vrtu s minimalnih 1:0, sjajnim pogotkom Poljaka Lukasa Zwolinskog, najboljeg topnika HT Prve lige, kojem je to već šesti ovosezonski zgoditak.

Goričani su pružili još jednu vrhunsku partiju, taktički izuzetno zrelu i zasluženo su stigli do novih bodova, iako je domaćin imao svoje prilike, koje srećom nije iskoristio.

Gol je pao u 57. minuti, nakon što je Lovrić uposlio Zwolinskog, a poljski napadač vrhunski je pogodio suprotni gornji kut vrata Osječana.

Kapetan Čagalj nije bio spreman za ovaj dvoboj, ali ga je odlično nadomjestio iskusni Nigerijac Oboabona, koji je dobio priliku od prve minute, baš kao i asistent Lovrić, koji se u otvaranju utakmice mogao i upisati u listu strijelaca, pogodivši gredu iz slobodnog udarca u šestoj minuti i opasno zaprijetivši Malenici nekoliko minuta kasnije.

Još jednom treba istaknuti pouzdanu partiju goričkog vratara Kahline, kao i debitantski nastup 19-godišnjeg Martina Šrolera, kojeg je Jakirović zasluženo 'nagradio' za partije na treninzima i prijateljskim utakmicama.

Strateg Gorice kraj utakmice dočekao je na tribini Gradskog vrta, sudac Vučković ga je u samom finišu dvoboja isključio, iz samo njemu poznatog razloga.

Prekrasan je pogled na prvoligašku ljestvicu, Gorica nakon osam odigranih utakmica ima 13 bodova, samo jedan manje od Osijeka. U idućem kolu na Gradski stadion dolazi Lokomotiva, u nedjelju 30. rujna. Pobrinite se za svoju ulaznicu na vrijeme!

NK Osijek: Malenica, Škorić, Tomelin, Grgić, Janža (Lepa 69'), Pušić (Pervan 84'), Mudražija (Kamenar 13'), Bočkaj, Hajradinović, Henty, Marić

HNK Gorica: Kahlina - Mchedishvili, Oboabona, Jovičić, Musa - Suk, Marina, Lovrić (Dvorneković 72'), Miya (Žutić 88'), Atiemwen (Šroler 90'+3) - Zwolinski. (Branescu, Dabro, Špičić, Moro).