Prva HNL

MODRA DOMINACIJA Dinamo slavio u Gradskom vrtu i pobjegao Osijeku na devet bodova prednosti

Hina

Tomelin Gutieri (Osijek) i Mario Gavranović (Dinamo)/D. JAVOROVIĆ/PIXSELL

Najbliži pratitelj Dinamu tako ostaje Lokomotiva koja ima pet bodova manje, pa ispada da će ove sezone modrima jedini konkurent za naslov biti njihova druga momčad. Hajduku samo bod na gostovanju u Velikoj Gorici. Splićani su imali igrača više od 43. minute

VELIKA GORICA Nogometaši Dinama svladali su Osijek 2:0 u derbiju 13. kola Prve HNL u Gradskom vrtu te potvrdili dominaciju na hrvatskim travnjacima ove sezone. Osječani su bili bolja momčad u prvom dijelu, no u nastavku je ipak došla do izražaja kvaliteta gostiju iz Maksimira. Mario Gavranović (63′) i Dani Olmo (90′) postigli su pogotke za modre koji su ovom pobjedom pobjegli trećeplasiranim Osječanima na devet bodova prednosti. Najbliži pratitelj Dinamu tako ostaje Lokomotiva koja ima pet bodova manje, pa ispada da će ove sezone modrima jedini konkurent za naslov biti njihova druga momčad.

U prvoj nedjeljnoj utakmici 13. kola Gorica i Hajduk odigrali su 1:1. Gorica je povela u 14. minuti preko Atlemwena, a konačnih 1:1 postavio je Jairo u 32. minuti. Splićani nisu iskoristili igrača više od 43. minute kada je crveni karton dobio branič domaćina Igor Čagalj. Gorica je ovim bodom povećala svoju prednost na petoplasiranom Rijekom na pet bodova, jednako toliko sada Splićani zaostaju za rivalom s Rujevice.

Utakmice 13. kola:

Lokomotiva – Istra 1961 1:0Gorica – Hajduk 1:1Osijek – Dinamo 0:2Inter – S. Belupo pon. 18Rijeka – Rudeš pon. 20

Dinamo 13 10 3 0 27:8 33

Lokomotiva 13 9 1 3 27:9 28

Osijek 13 7 3 3 25:13 24

Gorica 13 7 2 4 19:15 23

Rijeka 12 4 6 2 18:13 18

Hajduk 13 2 7 4 15:20 13

S. Belupo 12 2 6 4 15:19 12

Inter 12 3 1 8 17:30 10