Bodovi ostali Zametu

25.11.2018. / Damir Žbulj

Rukometaši Gorice poraženi su u devetom kolu Premijer lige na gostovanju u Rijeci kod Zameta, koji je na kraju slavio s 34:30 (17:14).

U završnici izjednačenog prvog poluvremena domaćin je napravio razliku od tri pogotka s kojima je otišao na predah. Početkom nastavka Goričani, golovima Laljeka, Žarkovića i Ćavara dolaze na gol zaostatka, no, tada kreće serija Zamećana i ubrzo  stvaraju razliku koju naši rukometaši više nisu mogli sustići. U posljednjih pet minuta ulazi se s +7 Zameta te su Laljek i Žarković samo uljepšali konačni rezultat.

Davor Ćavar je na kraju postigao deset zgoditaka iz 11 pokušaja, Laljek je dodao šest, a Žarković pet golova. Totić je imao pet, a Lončar četiri obrane. Pobjednike je predvodio Filip Glavaš s 11 pogodaka, Tin Lučin i Patrik Martinović dodali su po šest.

Gorica je tako ostala na jednoj pobjedi, iz osmog kola protiv Rudana iz Labina. U idućem susretu na rasporedu je gostovanje u Poreču.

U preostalim susretima Rudar je s 32:35 dobio Spačvu, Poreč je s 29:20 nadigrao Umag, Sesvete su izgubile u Labinu 27:24, a Dubrava i Varaždin 1930 igraju u nedjelju.

HRK Gorica: Igor Totić 5/26 obrana, Nikola Lončar 4/17 obrana; Hrvoje Ceković 3/8, Luka Marjanović 4/7, Ivan Laljek 6/11, Filip Goričanec 1/1, Bruno Negran 0/1, Jakov Pušić, Ivan Borić, Davor Ćavar 10/11, Ozren Vučićević, Ivan Žarković 5/6, Julijan Šalić 1/1, Amar Spahić 0/1, Tomislav Barišić 0/2, Marko Goršeta.

(Foto: RK Zamet)