Deseti poraz za kraj godine

16.12.2018. / Damir Žbulj

Rukometaši Gorice nisu uspjeli pobjednički zaključiti 2018. godinu. Na gostovanju u Vinkovcima kod Spačve ekipa pod vodstvom Andrije Nikolića poražena je s uvjerljivih 33:27 te će u 'proljetni' dio sezone krenuti sa samog dna ljestvice Premijer lige, nakon deset poraza, jednog remija i tek jedne pobjede ostvarene u prvih 12 kola.

Domaćin je nošen podrškom svojih glasnih navijača već do poluvremena imao četiri pogotka viška (16:12). U posljednjih nekoliko minuta prvog dijela Vinkovčani su golovima Smojvera i Raguža napravili razliku, koju su u nastavku samo povećavali.

Sredinom drugog dijela bilo je i +10 za Spačvu...

U redovima Gorice bolji od ostalih bili su Ivan Laljek i Davor Ćavar s po šest postignutih golova, dok je Žarković dodao njih pet. Igrači na posudbi iz PPD Zagreba nisu se proslavili. Antonio Ljubić je zabio dva pogotka (2/5), Rudolf Zvonimir Šafranko jedan (1/2), a Ivan Vekić, koji je pozvan na okupljanje juniorske reprezentacije Hrvatske, upisao je tek dvije obrane.

U preostalim susretima 12. kola GRK Varaždin je na gostovanju u Poreču iznenađujuće upisao pobjedu (23:24), a Zamet je kod kuće s 29:26 svladao Rudar iz Ruda, Rudan Labin i Dubrava podijelili su bodove (27:27), dok je dvoboj Umaga i Sesveta na rasporedu u nedjelju.

Nastavak natjecanja planiran je za početak veljače, kod Goricu očekuje gostovanje kod Sesveta.

RK Spačva Vinkovci: Stojanović 7 obrana, Ereš 3 obrane; Jurić 2, Maroš, Mažurana 6, Ilić, Šaravanja 3, Vukušić 2, Antunović, Raguž 6, Mihaljević, Domagoj Smojver 8, Bolanča, Božić, Dominik Smojver 3.

HRK Gorica: Ivan Vekić 2/13 obrana, Igor Totić 2/24 obrane; Hrvoje Ceković 2/2, Ozren Vučićević, Luka Marjanović 2/2, Ivan Laljek 6/10, Bruno Negran 2/2, Julijan Šalić, Josip Nedić, Rudolf Zvonimir Šafranko 1/2, Davor Ćavar 6/6 (4/4), Antonio Ljubić 2/5, Ivan Žarković 5/7, Marko Goršeta 1/1, Amar Spahić, Tomislav Barišić.

(Foto: RK Spačva)