[VIDEO] Bez pjesme u Koprivnici: Kahlina spasio Goricu uvjerljivijeg poraza

09.02.2019. / Damir Žbulj

Nogometaši Gorice nisu se dobro proveli na gostovanju u Koprivnici. Iako ih je bodrilo stotinjak navijača koji su organizirano autobusima došli na Gradski stadion Ivan Kušek Apaš, domaćin je u 20. kolu HT Prve lige slavio s 2:0 (2:0), a poraz je na kraju mogao biti i uvjerljiviji da Kristijan Kahlina nije bio tako posebno inspiriran...

Sve je praktički bilo odlučeno u prvih 13 minuta.

Već u trećoj je legendarni 36-godišnji Ivan Krstanović bio najviši u skoku nakon kornera Bačelića-Grgića.

Deset minuta kasnije Luka Menalo je sjajno povukao po lijevoj strani, idealno uposlio Puclina, koji je hladnokrvno poentirao.

Koprivničancima je nakon toga očekivano bilo puno lakše i opuštenije igrati i u nekoliko navrata je vratar Kahlina morao vrhunskim intervencijama spašavati goste. Najefektniji je bio pet minuta prije kraja, kad je zaustavio penal Bačelića-Grgića.

Gorica je tijekom dvoboja imala nekoliko prilika, ali pogodak nije uspjela postići. Najbliže je bila u sudačkoj nadoknadi dvoboja kad je sve već bilo odlučeno. Šroler je pucao, a novopridošli Rumunj Ronaldo Deaconu odbijenu loptu pospremio je u mrežu. Nakon dugotrajnih konzultacija sudac Ivan Bebek je, vjerojatno i bez pravog razloga, poništio taj gol, no, ionako je nakon toga brzo svirao kraj dvoboja...

Gorica je tako ostala na 30 bodova, a Hajduk u nedjelju ima priliku na svom Poljudu pobjedom nad Lokomotivom doći na samo bod zaostatka.

U idućem kolu ekipu Sergeja Jakirovića očekuje prva ovogodišnja domaća utakmica, na Gradski stadion dolazi Inter iz Zaprešića, koji u nedjelju dočekuje Rijeku.

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Karamarko, Nowak, Šarlija, Goda – Čanađija, Vidović, Bačelić Grgić – Puclin (od 86. Plantak), Krstanović (od 57. Jelić), Menalo (od 74. Menalo). Trener: Ivica Sertić.

HNK GORICA: Kahlina - Musa, Čagalj, Jovičić, Čabraja - Marina, Maloča (Ronaldo Deaconu 46') - Suk, Lovrić (Ndiaye 76'), Dvorneković (Šroler 46') - Zwolinski. Na klupi: Krešimir Krizmanić, Oboabona, Žutić, Veriga (V).