[VIDEO] Fantastični Goričani 'razmontirali' Hajduk!

27.04.2019. / Damir Žbulj

Još jednu fenomenalnu utakmicu odigrali su nogometaši Gorice, koji su s 3:0 (2:0) razmontirali Hajduk i tako Splićane svladali i drugi puta ove sezone, uz dva remija...

U fantastičnoj atmosferi pred četiri tisuće navijača Goričani su majstorski nadigrali suparnika, Sergej Jakirović nadmudrio je Sinišu Oreščanina i Hajdukovci su morali pognutih glava napustiti Veliku Goricu, dok se iz domaće svlačionice ponovno orila poznata pjesma...

Sjajno popodne na Gradskom stadionu nagovijestila je velika prilika već u sedmoj minuti, kad je Zwolinski projurio po desnoj strani, sjajno uposlio Miyu u sredini, koji se spetljao, promašio loptu i upropastio šansu za rano vodstvo.

Međutim, reprezentativac Ugande nije trebao dugo čekati za iskupljenje. Četiri minute kasnije na lijevoj strani je Lovrić uposlio Čabraju, koji u sredini, uz malu pomoć gostujuće obrane, pronalazi Miyu i lopta prvi puta ulazi u mrežu Hajduka.

Nekoliko napada kasnije Joey Suk je u gužvi mogao povećati prednost, no, rezultat se nije mijenjao sve do finiša prvog poluvremena.

Lovrić je 'zavrtio' Tudora, koji u kaznenom prostoru ruši ofenzivca Gorica, a sudac Batinić pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator je Zwolinski, koji silovitim udarcem pod gredu zabija za 2:0 na semaforu i novo oduševljenje na tribinama.

Sve je bilo odlučeno početkom nastavka, Miya je iskoristio smušenost gostujuće obrane i postigao svoj drugi zgoditak na susretu.

Hajduk je mogao tek ublažiti poraz, ali do kraja dvoboja ostalo je i više nego zasluženih tri razlike za Goricu.

"Zadovoljan sam, preponosan na dečke i čestitam im na svemu. Ovo je dokaz da smo na pravom putu i da tako trebamo nastaviti," rekao je nakon utakmice strateg Gorice.

Veliki je ovo rezultat za Jakirovićevu momčad, koja je preskočila Lokomotivu i na petoj poziciji ima 49 bodova, samo jedan manje od Hajduka.

Borba za Europu bit će izuzetno zanimljiva i neizvjesna sve do posljednjeg kola, a idući dvoboj Goričane očekuje u petak na gostovanju kod Rudeša.