Kurilovec bolji od Jadrana

30.04.2019. / Sportska redakcija

Niti Jadran iz Poreča nije uspio zaustavili uzlet kurilovečkog trećeligaša, koji i dalje samouvjereno korača proljetnim dijelom prvenstva u kojem su poraženi tek jednom. Bilo je to još početkom ožujka, kada su bez bodova ostali na Pešćenici. Od tada pa sve do danas u narednih devet prvenstvenih susreta te Kup susretu NSVG-a ostali su neporaženi.

Bilo je tome tako i u današnjem susretu protiv Jadrana koji je na Udarniku poražen s 3:1. Domaći sastav većim dijelom utakmice bio je bolja i kvalitetnija momčad, a svoju su igru okrunili s tri pogotka. Petar Banović u 20. minuti donosi Kurilovčanima vodstvo, te se s minimalnom prednošću domaćeg sastava otišlo na odmor. Gosti u nastavak susreta ulaze puno odlučnije te pred golom Antonija Deme stvaraju nekoliko ozbiljnih šansi, koje odlaze u nepovrat.

S druge strane Kurilovec je strpljivom igrom čekao svoju šansu koja im se ukazala u 57. minuti kada je Juraj Spudić iz blizine pogodio za 2:0, a isti je igrač u 75. povisio na 3:0. Preko Emanuela Valente koji je bio precizan s jedanaest metara gosti iz Poreča u 83. minuti dolaze do počasnog pogotka, nakon što je Čunčić u svom šesnaestercu igrao rukom.

Budući da je i Trnje u današnjem susretu uknjižilo tri boda, Kurilovčani su i dalje na petoj poziciji.

3. HNL, 28. KOLO
NK KURILOVEC – NK JADRAN 3:1 (1:0)
STRIJELCI: 1:0 Banović (20), 2:0 Spudić (57), 3:0 Spudić (75), 3:1 Valenta (83- 11m)
NK KURILOVEC: Demo, Mandura, Čurek, Čunčić, Rajić, Povoljnjak (od 77. Sedlaček), Humeljak (od 49. Kelava), Spudić, Šarić, Banović (od 71. Velić), Matoš. TRENER: Perica Vidak
NK JADRAN: Pavlić, Leko, Užila, Tomić (od 67. Ereiz), Trešnjić (od 46. Banić), Vlizlo, Šegon, Valenta, Radman (od 78. Tikas), Perković, Romić. TRENER: Danijel Jumić

Kurilovec bolji od Jadrana Kurilovec bolji od Jadrana Kurilovec bolji od Jadrana Kurilovec bolji od Jadrana Kurilovec bolji od Jadrana Kurilovec bolji od Jadrana Kurilovec bolji od Jadrana Kurilovec bolji od Jadrana Kurilovec bolji od Jadrana