Gorica ispustila važne bodove kod posljednjeg Rudeša: Zadovoljan sam, mogli smo i izgubiti

03.05.2019. / Damir Žbulj

Nogometaši Gorice nisu razveselili svoje navijače, koji su i na ovom gostovanju kod Rudeša glasno bodrili svoje ljubimce. Vodili su većinu utakmice, ali su na kraju ostali bez važnih bodova u borbi za Europu. Završilo je bez pobjednika (1:1) i Goričani su pognutih glava morali napustiti travnjak u Kranjčevićevoj ulici.

Trener Sergej Jakirović imao je dosta problema u sastavljanju početne momčadi, nije zbog kartona mogao računati na dva ponajbolja igrača, Lovrića i Zwolinskog, Mathieu i Suk su bili ozlijeđeni, a nije se oporavio niti Jovičić pa su ispred Kahline stoperi bili Oboabona i kapetan Čagalj, na bekovskim pozicijama od prve minute krenuli su Mchedlishvili i Čabraja, dva zadnja vezna bili su Marina i Maslowski, a iza isturenog Ndiayea zaigrali su Šroler, Miya i Dvorneković.

Upravo je Šroler bio u prvoj opasnijoj situaciji na dvoboju, kad je u devetoj minuti oštro ubacio u kazneni prostor, ali nitko nije ispratio loptu.

U izjednačenom prvom dijelu ključni trenutak dogodio se u 17. minuti, kad je Cherif Ndiaye smireno realizirao penal kojeg je izborio Miya. Obanor je rukom zaustavio loptu i sudac Vidulin nije imao izbora nego pokazati na bijelu točku.

Rudeš je vrhunski otvorio nastavak utakmice, prvo se Kahlina morao dobro ispružiti poslije pokušaja Lisakoviča, a samo par minuta kasnije Mrkonjić i uz izgledne situacije loptu šalje visoko preko gola.

Jakirović je odmah pokušao reagirati, povukao je Dvornekovića s travnjaka i u igru je ubacio Maloču već u 52. minuti dvoboja.

Baš je Maloča desetak minuta kasnije propustio izvrsnu prigodu za povećanje prednosti. Natrčao je na jednu odbijenu loptu i neometan promašio cijeli okvir protivničkog gola. Već u idućem napadu Ndiaye je bio nesebičan u kaznenom prostoru, ali je obrana domaćih ipak raščistila opasnost.

Nije niti Rudeš bio bez svojih šansi, Božić je iskoristio 'proklizavanje' Čabraje, a Štrkalj iz neposredne blizine loptu šalje malo pored vratnice.

Deset minuta prije kraja Maslowski nije realizirao još jednu izglednu situaciju pred vratima Rudeša i ubrzo je stigla kazna.

Opuštenost u obrani Goričana prvo je gotovo iskoristio Štrkalj, no, udarac je odbijen u korner. Poslije ubačaja iz kuta Mrkonjić ostaje sam u kaznenom prostoru i kroz šumu nogu loptu šalje iza leđa Kahline.

Mogao je u finišu Rudeš i u potpunosti okrenuti rezultat i 'potopiti' šokiranu Goricu, ali je Kahlina ipak zaustavio Božića.

U sudačkoj nadoknadi Marina je fantastično potegao iz daljine, no, vratar Banić krajnjim naporom zaustavlja loptu koja je išla uz samu njegovu desnu vratnicu.

Na kraju neodlučeni ishod ne odgovara niti jednima niti drugima. Rudeš je i dalje ostao zacementiran na dnu ljestvice, a Gorica ovim posrtajem umanjuje svoje izglede u borbi za Europu. Šteta.

"Zadovoljan sam, jer smo mogli na kraju i izgubiti utakmicu. Imali smo četiri, pet situacija koje smo morali realizirati, ali to je nogomet. Uzeli smo bod, idemo dalje, ima se još igrati do kraja," rekao je nakon utakmice Jakirović.

Iduću utakmicu Gorica 10. svibnja na svom terenu dočekuje Istru 1961.

U subotu u 32. kolu Inter još gostuje na Poljudu, a Rijeka u Puli. U nedjelju Osijek igra u Koprivnici, a na Maksimiru se sastaju Dinamo i Lokomotiva.