[VIDEO] Goričani torpedirali Istru: Spektakularni preokret u borbi za Europu!

10.05.2019. / Damir Žbulj

Bila je to utakmica za Europu, za Josipa Filipovića, i Gorica je položila i ovaj test s odličnim! Točnije izvrsnom 'četvorkom' protiv Istre 1961, nakon velikog preokreta za uvjerljivo 4:1 slavlje!

Poslije uvodnog ispitivanja snaga Goričanima je svanulo sunce u 23. minuti, nakon što je Markus Pavić zaslužio crveni karton i omogućio domaćima brojčanu prednost, ali im je brzo i smrknulo, kad je Regan Obeng prevario obranu Gorice i matirao Kahlinu, za 0:1 na semaforu.

Jakirović je brzo reagirao, ušao je Cherif Ndiaye umjesto Michala Maslowskog, ali su Puljani do poluvremena opasnim kontranapadima mogli i povećati svoju prednost.

Na početku nastavka Musa je dobio priliku umjesto Mchedlishvilija i Jakirović je naredio svojim igračima totalnu ofenzivu!

Isplatilo se to Goričanima pola sata prije kraja i tada je krenuo nalet domaćina kojeg se više nije moglo zaustaviti. Upravo je Senegalac Ndiaye pokrenuo preokret za pamćenje.

Zaključio je sjajnu akciju Jovičića, Dvornekovića i Zwolinskog, dok je Matija desetak minuta kasnije i zaokružio svoju odličnu partiju atraktivnim pogotkom za veliko slavlje oduševljenih navijača, koji su kupnjom ulaznice i dobrovoljnim prilozima velikog turopoljskog srca pomogli oporavak Josipa Filipovića, mladića koji je na teškom oporavku od ozljede vratne kralježnice.

Gorica je igrala i za Josipa!

Posao je dovršio Zwolinski, koji je desetak minuta prije kraja na dodavanje Lovrića zabio svoj 14. gol sezone, dok je šlag na tortu ove fantastične partije stavio Musa, još jedan adut s klupe Sergeja Jakirovića, koji je postavio konačnih 4:1 spektakularnim dalekometnim zgoditkom!

Velika je ovo pobjeda, ali i ogromna tri boda u borbi za Europu. Sad su na potezu Hajduk, Lokomotiva i Osijek, a Goričani napunjeni samopouzdanjem u srijedu 15. svibnja gostuju kod prvaka Dinama. Bit će to praznik nogometa i sigurni smo kako će velik broj Velikogoričana i Turopoljaca doći na Maksimir bodriti svoje ljubimce u spektakularnom okršaju protiv najbolje hrvatske momčadi!