Mirjana u ekipi Poleta

U Zagrebu je jučer završeno pojedinačno prvenstvo Hrvatske u šahu za žene. Igrano je od 7.-13.5.2019. po švicarskom sustavu 9 kola, a natjecala se 21 šahistkinja. Nakon 8 kola u vodstvu je bila Mirjana Medić sa 6 boda, s pola boda prednosti ispred grupe od četiri perspektivne mlade igračice. U zadnjem kolu Mirjana nije uspjela pobijediti Grgoć Neomi, koja je odlično odigrala ovo prvenstvo, i samo je remizirala.

Mirjana Medić

Anamarija Radiković (16 godina) napravila je iznenađenje pobjedom nad Tihanom Iveković, a Patricija Vujnović očekivano je pobjedila Bedić Noemi i obje su bodovno stigle Mirjanu. Dodatni kriteriji za podjelu prvih mjesta bili su zasluženo na strani Mirjane koja je od 4. kola bila u vodstvu, drugo mjesto pripalo je Anamariji Radiković iz Novog Virja a treće Patriciji Vujnović iz Rijeke. Na prvenstvu su iz Poleta igrale i sestre Trgovac, Mira je osvojila 3,5 boda a Marta 2,5 boda. To im je bio pripremni turnir za predstojeća pojedinačno kadetsko i juniorsko prvenstvo Hrvatske

Pobjednice PH za žene: Anamarija, Mirjana i Patricija