Lukavec pobjednik Kupa

13.06.2019. / Sportska redakcija

Najbolju sezonu u klupskoj povijesti nogometaši Lukavca zaključili su osvajanjem Kupa Nogometnog saveza Velike Gorice. Drugi je to naslov za Lukavčane ove sezone, budući da su u nedjelju osvojili titulu prvaka Jedinstvene županijske lige.

Iako su se Lukavec i Polet trebali sastati u polufinalu, odustajanjem Gorice i Kurilovca, ovaj je par postao finalni, a susret kojim je i službeno završila uspješna sezona turopoljskog nogometa odigran je u Lukavcu. Domaćin je na kraju slavio s 2:0 na radost domaćih navijača, koje niti velika vrućina nije smela u dolasku na utakmicu.

Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka s blagom terenskom inicijativom gostiju iz Buševca. Nastavak susreta donio je nešto konkretniju igru domaće momčadi koja je u dva navrata zatresla mrežu preko svog ponajboljeg igrača, Marija Skorina, koji je u 63. minuti bio precizan s bijele točke, da bi u 71. minuti stavio točku na „i“ domaće pobjede.

KUP NSVG, FINALE
NK LUKAVEC – NK POLET 2:0 (0:0)
STRIJELCI: 1:0 Skorin (63-11m), 2:0 Skorin (71)
NK LUKAVEC: Z. Peršin, Huzjak, Grdenić (od 5. D. Peršin), Maslač, Britvec (od 89. Hajduk), Mihanović, L. Borković, Skorin, Gusak (od 84. Hladni), Tuka, Krpečanec. TRENER: Slaven Batovanja
NK POLET: Bradić, Tičarić (od 79. Kovačević), Dejanović, Skrbin, Pejak (od 68. Matušin), Sučić, Jušić, Sovina, Zagorec, Stuparić, Landeka (od 79. Robić). TRENER: Mario Paviša

Lukavec pobjednik Kupa Lukavec pobjednik Kupa Lukavec pobjednik Kupa Lukavec pobjednik Kupa Lukavec pobjednik Kupa Lukavec pobjednik Kupa Lukavec pobjednik Kupa Lukavec pobjednik Kupa Lukavec pobjednik Kupa Lukavec pobjednik Kupa Lukavec pobjednik Kupa