Sport

Komentari 0

Gorica je remizirala s vodećom momčadi švedskog prvenstva

1

Prvoligaš iz Velike Gorice remizirao je u Švedskoj kod Malmöa rezultatom 1-1 (0-1). Izabranici Sergeja Jakirovića odlično su se držali protiv vodeće momčadi švedskog prvenstva

VIDEO

Goričani su u prvoj utakmici priprema pokazali da će i dalje iti tvrd orah za sve momčadi u HNL-u. Nakon što zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta nisu odigrali utakmicu protiv momčadi Nogometnog sindikata, uspješno su gostovali u Švedskoj i ostvarili respektabilan remi (1-1) protiv trenutno vodeće momčadi švedskog prvenstva, Malmöa.

Trener Jakirović isprobao je pojačanje u stoperskom redu, Maksa Juraja Čelića (23), donedavnog igrača Kurilovca na Juraja Spudića (20) na desnom boku te mladog Hrvoja Babeca (19), nekadašnjeg člana Metza na probi u Gorici. Ostali dio momčadi činili su starosjedioci (Kahlina na golu, Špičić, Jovičić, Maslowski, Lovrić, Dvorneković, Zwolinski, Ndiaye).

Odlično su prvo poluvrijeme odigrali Goričani. Malmöu je ova utakmica služila kao svojevrsna priprema za nedjeljni derbi protiv AIK-a, a to su i pokazali preuzevši inicijativu nakon početnog ispitivanja snaga. A onda je u 33. minuti povela Gorica. Spudić je lažnjakom izbacio svog čuvara i poslao centaršut kojeg je glavom u gol pospremio Zwolinski. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+.

U nastavku je Jakirović zamijenio svih 11 igrača, dok je Malmö nastavio s početnom momčadi i izjednačio. Slična akcija kao kod gola Gorice dogodila se u 72. minuti, samo u režiji domaćina. ubacio je Rosenberg, a glavom je zabio Antonsson. Domaći su do kraja utakmice imali inicijativu, ali nisu zabili pobjedonosni gol.

Gorica je na odličan način započela pripremne utakmice koje nastavlja 29. lipnja u Brežicama gdje igraju protiv Radničkog iz Niša.