Home Izdvojeno KOŠARKA Domaćin slomio otpor Goričana u zadnjoj četvrtini

KOŠARKA Domaćin slomio otpor Goričana u zadnjoj četvrtini

Poraz košarkaša Gorice na gostovanju u Zadru

PODIJELITE

Odličan otpor pružili su košarkaši Gorice u posljednjoj utakmici 10. kola Premijer lige na gostovanju kod favorita Zadra. Domaćin je slomio sastav trenera Josipa Sesara tek u posljednjih deset minuta igre. Naime, utakmica je prije toga bila posve izjednačena. U prilog tome govori i statistika, koja kazuje da se na poluvrijeme otišlo rezultatom 35:35, a izjednačeno je bilo i poslije treće četvrtine – 51:51. Ali, tada je uslijedilo ipak bolje razdoblje igrača Danijela Jusupa, pa su na kraju Zadrani slavili s 67:61. Ponovilo se slično kao i tjedan dana ranije, kada su u ogledu protiv Cibone Goričani pali u posljednjoj četvrtini.

Očito je da će na tome trebati Sesar i njegov stručni stožer raditi u nastavku prvenstva. Jer, nakon ova dva vezana poraza Gorica je pala na četvrto mjesto, s istim omjerom od sedam pobjeda i tri poraza kao i Split, koji je Goricu dobio u prvom kolu nove sezone. Najefikasniji s 20 poena bio je Lovro Mazalin, a slijedili su ga Ivan Vučić s 16 i Mislav Brzoja s 12 ubačaja. U sljedećoj prvenstvenoj rundi gost Gorice bit će Dubrava Furnir.