Gorica u finišu ostala bez pobjede u Puli

PXL_040720_29441134 Srećko Niketić/PIXSELL

U utakmici 33. kola Prve HNL Istra 1961 i Gorica su na stadionu Aldo Drosina igrali 2-2.

Domaći su poveli u samoj završnici prvog poluvremena kada je Gržan prvo odlično primirio dugo dodavanje Blagojevića i ostavio loptu za Grujevića koji je potom poslao loptu u for za Gržana koji se sjurio u gostujući kazneni prostor. Napadač Istre potom je odlično prevario svog čuvara i preciznim udarcem svladao Kahlinu.

Preokret gostiju uslijedio je na samom početku nastavka i to u režiji igrača koji je u igru ušao na poluvremenu Mudrinskog. On je prvo u 49. minuti povratnom loptom pronašao samog Hamada u srcu domaćeg kaznenog prostora, uslijedio je precizan prizeman udarac za 1-1, a samo dvije minute potom Musa je poslao upotrebljiv centaršut s desnog krila kojega je Mudrinski glavom s pet metara proslijedio u mrežu.

Bod domaćima u 81. minuti spasio je njihov džoker s klupe Delić koji je idealno pogodio ubačaj Gržana.

Gorica je ostala šesta s 47 bodova, pet manje od pete Rijeke, dok je Istra 1961 i dalje pretposljednja deveta s 24 boda, tri manje od osmog Varaždina, a sedam više od posljednjeg Intera iz Zaprešića.