Novosti Sport Događanja

Dino Bošnjak osvojio novi seniorski naslov, Borna Čeran prvak Hrvatske na 1500 metara

05.07.2020. / Damir Žbulj

U Čakovcu je u organizaciji AK Međimurje održano prvenstvo Hrvatske za mlađe juniorke i juniore na kojem su u konkurenciji 40 klubova nastupili i klubovi iz našeg grada, AK Velika Gorica i Maraton klub Velika Gorica.

Ponovno su ostvarili sjajne rezultate, a Borna Čeran (AK Velika Gorica) osvojio je zlatnu medalju i titulu prvaka Hrvatske na 1500 metara u konkurenciji mlađih juniora.

Borna je stazu istrčao u vremenu 4:09,13, gotovo tri sekunde brže od srebrnog Lovra Kasunića iz Karlovca, dok je brončani bio Marian Bakšić iz Gline (4:14,25).

Zbog aktualne situacije s koronavirusom u Čakovcu je održana i utrka na 10000 metara u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji, a još jednom je zlatni bio Dino Bošnjak, koji je u u svoju kolekciju dodao novi naslov prvaka Lijepe naše.

Bošnjak je pod svjetlima reflektora očekivano dominirao te je s vremenom 30:17,73 uvjerljivo slavio. Petar Bratulić iz zagrebačkog Agrama osvojio je srebro (30:42,24).

Ema Vuković (1:03,65) i Livia Debelić (1:03,81 ), Zeta Hećimović Obradović (1:08,70 ), Anja Petračić (1:11,97 ) i Tena Petračić (1:14,25 ) iz MK Velika Gorica nastupile su na 400 metara u konkurenciji mlađih juniorki, dok je Ana Pavleka iz AK Velika Gorica istu dionicu istrčala za 1:03,85.

Tena je u konkurenciji mlađih juniorki na utrci na 1500 metara osvojila devet mjesto (5:10,55).

David Livada (AK Velika Gorica) je prvog dana natjecanja na 400 metara kod mlađih juniora također osvojio devetu poziciju (55,52).