'Petarda' Lukavca u Odri

31.08.2020. / Damir Žbulj

Lukavec je četvrtoligašku sezonu otvrio iznenađujućim domaćim porazom od Rugvica Save 1976, no, ekipa Slavena Batovanje je u svom drugom nastupu, u susjednskom derbiju s Odrom, demonstriurala svoju snagu i stigla do uvjerljkivig slavlja.

Domaćin je pet puta morao po loptu u mrežu, Matija Ezgeta je već u šestoj minuti siguran s bijele točke, a fantastičnim pogotkom Mateja Puntarića Lukavec do 14. minute već ima dva gola prednosti. Deset minuta prije poluvremena Josip Grdenić postiže svoj prvi pogodak, a Odra tek u finišu prvog dijela smanjuje zaostatak.

Hrvoje Humeljak, koji je u igru ušao u nastavku, desetak minuta prije kraja otklolonio je bilo kakve dvojbe oko pobjednika, a u finišu je Grdenić svojim drugim pogotkom postavio na konačnih 1:5.

Nakon dva kola tek Gradići i Rugvica Sava 1976 imaju maksimalan učinak.

Gradići su s 4:2 svladali Savu Strmec, Jurica Brdek bio je dvostruki strijelac, a pogađali su i FIlip Župetić i Josip Hrženjak.

-->> Gradići u nastavku slomili otpor Save i zasjeli na vrh, Brdek dvostruki strijelac

U idućem kolu Lukavec je domaćin Zagrebu, posrnulom hrvatskom velikanu i bivšem prvaku, dok Gradići gostuju kod Sutle Laduč.

NK LUKAVEC: Nino Martin Luter, Marijan Grdenić, Domagoj Lagundžija (Marin Tuka 58'), Luka Kovačić (Valentin Borković 85'), Haithem Hanachi (Hrvoje Humeljak 53'), Ivan Kaurin (Marko Grdenić 63'), Josip Grdenić, Matija Ezgeta, Benito Elez, Matej Puntarić, Ivan Krpečanec. Klupa: Stjepan Sučić, Marin Mamić. Trener: Slaven Batovanja.