Župetić 'džoker s klupe' Posavca, Meštrica golovima Galovića i Miličevića srušila lidera

19.11.2020. / Damir Žbulj

Nogometaši Meštrice upisali su i treću pobjedu u posljednja četiri nastupa, a ova posljednja je posebno 'slatka', jer je stigla protiv lidera 1. ŽNL istok.

U Gornjoj Lomnici gostovao je Kloštar Ivanić, ali je kapitulirao rezultatom 3:2.

Pavao Galović je u otvaranju utakmice, već u devetoj minuti, imao priliku iz kaznenog udarca, koju nije propustio. Samo minutu kasnije Galović je dodatno uzdrmao šokirane goste i povećao prednost...

Kloštar uzvraća na isteku prvih pola sata, Knezek je svladao Mihalinčića i to je bio rezultat na poluvremenu.

Odmah početkom nastavka Vranek zabija za izjednačenje.

Ipak, pola sata prije kraja Jure Miličević vraća vodstvo na stranu domaćih, koji su se uspjeli obraniti i sva tri boda zadržati u svojim rukama.

NK MEŠTRICA: Ivan Mihalinčić, Petar Cundeković, Goran Mihalinčić, Hrvoje Bartolović, Matej Hanžek (Dominik Habuš 90'), Jure Miličević (Krešimir Košutić 75'), Ivan Britvec, Mario Skorin, Kristijan Šečić, Pavao Galović (Haithem Hanachi 71'), Marin Radoš. Trener: Matija Šimunović.

Meštrici je to 13. slavlje ove sezone is 21 osvojenim bodom nalazi se trenutno na sedmoj poziciji.

U posljednjem nastupu ove jeseni ekipa Matije Šimunovića gostuje kod Gaja, koji je u ovom kolu s 2:1 poražen kod Posavca.

Sve bitno dogodilo se u posljednjih 20-ak minuta dvoboja.

Igor Mostarlić je za vodstvo zabio iz penala, ali je Mario Benko ubrzo vratio rezultat u egal.

Junak domaćih bio je Dejan Župetić, koji je u 69. minuti ušao s klupe, a na ulasku u sudačku nadoknadu poentirao za izuzetno vrijedno slavlja, treće ove sezone, kojim Posavec nastavlja svoju borbu za ostanak u ovom rangu natjecanja. Trenutno ima 11 bodova, pet više od pretposljednje vrbovečke Dubrave i dva manje od Gaja.

NK POSAVEC: Daniel Starešinić, Stjepan Budinski, Dinko Miljković, Matija Breščaković, Danijel Buzov, Igor Mostarlić, Alen Breščaković, Igor Bencek (Vjekoslav Šumić 83'), Ivan Smolko, Denis Kučan, Andrija Ščrbak (Dejan Župetić 69').

U preostalim susretima Kupa je s 2:0 slavila kod Milke Trnine, golovima Šandora i Zlodija, a Mladost je u Obrezini s 5:0 deklasirala Bunu. Marko Šorša bio je dvostruki strijelac, a po jednom su precizni bili Pejak, Smajić i Periša.

Dvoboj Dinamo Hidrela i Vatrogasca je odgođen za 29. studenog.

U nedjelju u 14 sati Buna dočekuje Posavec, veliki okršaj u Pokupskom kod Kupe čeka Mladost iz Obrezine, u istom terminu u Kobilić stiže Zvekovac, Meštrica igra kod Gaja, dok Dinamo Hidrel u subotu ide na gostujući okršaj s još uvijek vodećim Kloštrom.