Porazom od Šibenika 87:86, košarkaši Gorice otvorili su nastavak Premijer lige. Tijekom svih četrdeset minuta domaći su košarkaši bili u podređenom položaju, budući da niti jednog trenutka nisu bili u prednosti.

Gosti predvođeni nezaustavljivim Nikom Slavicom koji je susret završio 36 poena i 11 skokova već u prvoj četvrtini imali su dvoznamenkastu prednost (4:17), koju su neprestano povećavali do najvećih +22 u 17. minuti (20:42). Nastavak susreta donio je dijametralno suprotno stanje, jer domaći igrači na krilima Marka Petrovića i Ante Mašića koji je u nastavku susreta postigao 18 poena umalo su kreirali senzaciju.

Iako su u 23. minuti Šibenčani imali dvadeset poena viška (36:56), u posljednjim minutama strepili su za pobjedom. Naime, nakon što je posljednjih desetak sekundi Ivan Vučić presjekao jednu loptu Šibenčana, ona je završila u rukama ponajboljeg domaćeg igrača Marka Petrovića koji je imao šut za pobjedu. No, nažalost njegova lopta nije završila tamo gdje je trebala, te su Šibenčani na kraju slavili pobjedu, na koju su mrlju bacili Funcuti koji su zbog prekida tri minute prije kraja susreta napustili dvoranu.