HNK Gorica je propustila priliku da se pobjedom proti Inter-Zaprešića oprosti od jesenske polusezone i prezimi na jednom od mjesta koja vode u europska natjecanja. Momčad domaćina je utakmicu otvorila perfektno, pogotkom u 40. sekundi! Hamad je sjajno uposlio Zwolinskog, koji je s 11-12 metara silovito zakucao loptu u mrežu nemoćnog Matkovića.

Gosti iz Zaprešića su odgovorili otvorenom igrom, domaći su i dalje napadali, ali nije bilo izrazite prigode za pogodak. Što je utakmica više odmicala gosti su bili sve bolji, a minutu prije odlaska na odmor isključen je branič domaćih Musa, koji je u nepunih pet minuta dva puta požutio?!

Momčad gostiju je od početka drugog poluvremena zagospodarila terenom i bilo je pitanje trenutka kada će doći do izjednačenja. Kapetan domaćih Kahlina je odličnim intervencijama u 49. i 54. minuti spriječio izjednačenje, ali u 69 minuti je ipak kapitulirao. Gosti su izbjegli zaleđe i Tsonev je s nekoliko metara pogodio mrežu i gosti su zasluženo izjednačili.

Vratar domaćih je još dva puta do kraja susreta odlično intervenirao, a u 85. minuti gosti su propustili realizirati zicer za sva tri boda

Prva hrvatska liga 2019./2020. – 19. kolo
HNK Gorica –NK Inter 1:1 (1:0)
Strijelci: 1:0 – Zwolinski (1), 1:1 – Tsonev (69)
HNK GORICA: Kahlina, Muhammed, Jovičić, Hamad (od 46. Periša), Suk, Zwolinski, Mathieu (od 73. Dvorneković), Čabraja, Krizmanić, Lovrić (od 56. Babec), Čanađija. TRENER: Sergej Jakirović
NK INTER: Matković, Grgić, Tatomirović, Mlinar, Tsonev, Mamut, Soldo, Barić, Mazalović (cap.), Bosec, Mitrović (od 72. Tchuameni, od 79. Bilobrk). TRENER: Samir Toplak

Objava FOTO: Vratar Kahlina spasio Goricu od poraza pojavila se prvi puta na 01Portal.