U subotu je odigran derbi Druge županijske lige-Istok. U Gaju su se susrele jedine dvije neporažene momčadi ove polusezone, domaćin Gaj i gosti iz Pokupskog, nogometaši Kupe. Pred više od dvjesto gledatelja uspješniji su bili gosti iz Pokupskog, koji su slavili pobjedu od 3:2.

Utakmicu su bolje otvorili domaćini i poveli u ranoj fazi utakmice pogotkom Čerkeza. To nije omelo goste i već u 24. minuti stvari na početak vraća Marko Kuzmić. Tri minute kasnije Ivan Šandor prekrasnim pogotkom dovodi goste u vodstvo. Domaćini se do poluvremena uspijevaju vratiti pogotkom Kokota iz jedanaesterca. U drugom poluvremenu Josip Brajković po treći put dovodi goste u vodstvo i postavlja konačni rezultat.

Do kraja utakmice imali su domaćini još nekoliko prilika, ali svoja vrata zaključao je vratar gostiju Dubravko Kušević te bodovi odlaze u Pokupsko.

Bilo je ovo posljednje kolo ove polusezone, a jesenski prvaci bez poraza su nogometaši Kupe, dok ih u stopu prati Gaj s tri boda zaostatka.

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA- ISTOK, 9. KOLO
NK GAJ – NK KUPA 2:3 (2:2)
STRIJELCI: 1:0 Čerkez (8), 1:1 M. Kuzmić (24), 1:2 Šandor (27), 2:2 Kokot (36), 2.3 J. Brajković (49)
NK GAJ: Kuten, Benko, Svečnjak, Tomić (od 25. Odmak), Leljak, Čerkez (od 79. Crnoja), Gomerčić, Bartol (od 45. Palikuća), Čerkez, Kokot. TRENER: Tomislav Biškupec
NK KUPA: Kušević, I. Kuzmić (od 45. L. Klasnić), Kostadin, Šestak, M. Vranešić, M. Brajković, Poturica (od 90. Srbić), M. Kuzmić (od 70. Grahovac), Šandor, J. Brajković, I. Klasnić (od 67. Belečić). TRENER: Miroslav Lukinić

Objava VIDEO: Kupa u derbiju srušila Gaj i osvojila jesenski naslov pojavila se prvi puta na 01Portal.