Gorica u nastavku slomila Istru 1961 za prvu proljetnu pobjedu

Nogometaši Gorice u susretu su 24. kola Prve HNL na svom su terenu svladali Istru 1961 sa 3-0. Do pobjede su Goričani stigli u nastavku susreta kada su mrežu gostiju iz Pule pogađali Dvorneković (57), Maslowski (80) i Lovrić (90+3). Ovakvim raspletom Valdas Dambrauskas koji je početkom tjedna preuzeo dužnost trenera startao je na najbolji mogući način.

Dvorneković je pravovremeno utrčao u prazan prostor na dodavanje Hamada i rutinirano svladao Čondrića za prvi pogodak Gorice u nastavku prvenstva, na 2-0 povisio je Maslowski preciznim udarcem s 20-ak metara, dok je najljepši pogodak ipak djelo Lovrića koji je s 25 metara u posljednjoj minuti sudačke nadoknade pogodio suprotni gornji kut suparničkog gola.

Šesta Gorica sada ima 34 boda, dok je Istra 1961 ostala deveta sa 16 bodova, koliko ima i posljednji Varaždin koji je ranije u petak igrao 0-0 na gostovanju kod Slavena Belupa u Koprivnici.

Objava Gorica u nastavku slomila Istru 1961 za prvu proljetnu pobjedu pojavila se prvi puta na 01Portal.