[]

Nogometaši Kurilovca ostvarili su plasman među 16 najboljih momčadi u hrvatskom Kupu. Do povijesnog uspjeha Kurilovčani su došli preko specijalista u ovom natjecanju, Vinogradara koji u današnjem susretu nije bio dostojan protivnik momčadi trenera Perice Vidaka. Konačnih 6:0 to i potvrđuje.

Gosti iz Mladine držali su se u prvih pola sata u kojima su uspjeli sačuvati mrežu netaknutom, da bi zgoditak Luke Sedlačeka u 29. minuti naznačio golijadu, jer do 40. minute mreža Vinogradara zatresla se još četiri puta. redom su pogađali; Sedlaček, Roginić te u dva navrata Hodak. Točku na “i” uvjerljive pobjede stavio je u 53. minuti Althaler.

U sljedećoj rundi gost Kurilovca prema svim prognozama trebao bi biti Osijek, koji igra protiv Crikvenice. Tko zna, možda se ponovi slučaj Dugo Selo, pa protivnik Kurilovčanima bude i Crikvenica.

HRVATSKI KUP, 1/16 FINALA
NK KURILOVEC – NK VINOGRADAR 6:0 (5:0)
STRIJELCI: 1:0 Sedlaček (29), 2:0 Sedlaček (31), 3:0 Roginić (33), 4:0 Hodak (38-11m), 5:0 Hodak (40), 6:0 Althaler (53)
NK KURILOVEC: Debijađi, Kovačić, Marinić, Tominac (od 46. Ćosić), Sedlaček (od 46. Althaler), Hodak, Spudić, Čurek (od 59. Krpan), Čunčić (od 23. Rajić), Muhar (od 59. Bakula), Roginić. TRENER: Perica Vidak
NK VINOGRADAR: Braje, Vulje, Mačešić, Jurinić, G. Koluder (od 67. Sopić), Vađina, Belan (od 62. Stepinac), Prežgaj, Miščin (od 62. Mesic), Borković, L. Koluder (od 71. Popović).TRENER: Damir Katovčić

Objava FOTO: Povijesni rezultat Kurilovca u hrvatskom Kupu pojavila se prvi puta na 01Portal - Prvi u Zagrebačkoj županiji.