Croatia Victor International 2015 – Zvonimir Đurkinjak i Matea Čiča zlatni mix

cvi zlato

Zvonimir Đurkinjak i Matea Čiča osvojili su zlatnu medalju na Croatia Victor Internationalu 2015. Prepune tribine SC Lučko disale su zajedno sa njima i sa oduševljenjem pozdravljale svaki poen. Igrali su fantastično, prolazilo je sve u zasigurno jednom od najljepših i najdražih finala koje je Zagreb imao prilike vidjeti.  Čestiktke Đuri i Matei koji su na najljepši mogući način zatvorili naš najveći međunarodni  turnir i poklonili nam ovu pobjedu protiv velikih suparnika – danskog mješovitog para ; Alexander Bond ( juniorski prvak Europe 2015 – MD ) i Soby Hansen. Uz čestike svim našim igračima na nastupu velika pohvala organizatoru, svim dužnosnicima i volonterima na odlično organiziranom turniru.

Izvještaj sa službenih stranica HBS-a:

“Zagreb – Trijumf mješovitoga para Đurkinjak-Čiča najvažnija je vijest na završetku Međunarodnoga prvenstva Hrvatske 2015. Naš miks u finalu je brzo i uvjerljivo svladao nimalo bezazlene suparnike, Dance Bonda i Hansen 21:17, 21:13. Podsjetimo Alexander Bond je evropski juniorski parski prvak iz Lubina. U pobjedi naših igrača želimo istaknuti dvije stvari. Ovo je nesumnjivo kruna karijere Matee Čiče, koja kao igračica, ali i kao dužnosnik Saveza, predstavlja nezaobilazno ime u proteklih petnaestak godina našeg badmintona. S druge strane, novi uspjeh Zvonimira Đurkinjaka potvrđuje iznimnu parsku kvalitetu igrača koji je sa Stašom Poznanović, Zvonimirom Hoelblingom, te sa inozemnim suigračima, ostvario neke od najvećih uspjeha našeg badmintona. Čestitke Zvonku i Matei. U ostalim konkurencijama stvari su se – pomalo uobičajeno za naš turnir – odvijale mimo prognostičke karte. Eric Pang (Nizozemska) kao prvi nositelj osvojio je, doduše očekivani, naslov, ali su se u ženskim parovima, kao i kod mješovitih, na postolje penjali nepostavljeni pobjednici. Evo svih laureata: “