FOTO Šesti poraz Posavca i peta pobjeda Vatrogasca

[]

03.10.2021. Lekneno. 1.ŽŽNL skupina Istok – 06. kolo: NK Posavec (Orle) – NK Vatrogasac (Kobilić) 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Posavec je u 6. kolu 1.ŽNL skupina Istok poražen kao domaćin u susretu s Vatrogascem te je tako i dalje bez bod(ov)a na posljednjem 14. mjestu prvenstvene tablice. Prorijeđeni sastav Vatrogasca je tek u završnici utakmice došao do pobjede pogotkom Antonia Ivkića.

Goste iz Kobilića u vodstvo je doveo Marko Novak u 10. minuti, a sredinom poluvremena izjednačio je Mislav Kovačević. U drugom poluvremenu Posavec je bio agilniji i češće je napadao, ali su njegovi igrači pred vratima debitanta Antonia Penteka bili neprecizni. Ubačaje s bokova obrana Vatrogasca uspješno je odbijala, najkritičnije je bilo kada je Luka Krstanović u pokušaju da izbaci loptu u korner zamalo postigao autogol. Na suprotnoj strani Damir Matković je iz slobodnog udarca s 25m pogodio spoj grede i vratnice.

Potez utakmice izveo je Ivkić u 88. minuti kada je dubinski ubačaj grudima spustio u for, usprintao u kazneni prostor i pod prekršajem plasirao loptu u donji kut za pobjedu Vatrogasca i oduševljenje navijačke skupine Browing. Momčad iz Kobilića je s 15 bodova opet na prvom mjestu prvenstvene ljestvice (6 5 0 1 11:5 15).

Prva županijska nogometna liga skupina Istok 2021./2022., 06. kolo

NK Posavec (Orle) – NK Vatrogasac (Kobilić) 1:2 (1:1)

Lekneno. Igralište u Leknenom. Gledatelja 50. Nedjelja, 03.10.2021., 16 sati. Sudac: Luka Kelihar (Velika Gorica). Pomoćnici: Katarina Ćulumović (Velika Gorica) i Tomislav Prpić (Zagreb). Delegat: Mario Karapandžić (Vukovina). Strijelci: 0:1 – Novak (10), 1:1 – Kovačević (22), 1:2 – Ivkić (88).

POSAVEC: M.Kučan, M.Breščaković (cap.), Budinski, Kovačević, Lucin (od 82. Bencek), Smolko (od 46. J.Breščaković), Vranek, Jambrešić, Postružin, Joveš (od 87. D.Kučan), Duvnjak. Trener: -.

VATROGASAC: Pentek, Batinić, Šošić (od 22. Krstanović), Čavar (cap.), Antunović, Ivkić (od 89. Šebek), Novak (od 72. Sambol), Šimek, Matković, Klarić (od 85. Vuksan), Grilec. Trener: Nino Matković.

Redoslijed: 1. Vatrogasac 15 (6 5 0 1 11:5), 2. Meštrica 14 (6 4 2 0 14:3), 3. Kloštar 14 (6 4 2 0 14:7), 4. Turopolje 13 (6 4 1 1 17:8), 5. Dinamo Hidrel 11 (6 3 2 1 17:11), …, 13. Buna 0 (6 0 0 6 3:16), 14. Posavec 0 (6 0 0 3:18).