FOTO Kadetkinje Gorice izgubile u posljednjoj minuti

[]

06.11.2021. Velika Gorica. 1.HNLŽŽ Kadetkinje (U-17) 2021./2022. – 09.kolo: HNK Gorica – ŽNK Neretva (Metković) 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kadetkinje Gorice izgubile su od Neretve 1:2 u 09. kolu 1.Hrvatske nogometne lige za kadetkinje (U-17), pogotkom u posljednjoj minuti susreta. Za igračice domaće ekipe taj gol je bio šokantan, jer su one samo minutu prije toga (89.) izjednačile (prvi pogodak u jesenskoj polusezoni uopće) na 1:1 i da je tako završena utakmica bio bi to i prvi osvojeni bod u aktualnom prvenstvu. Tijekom prvog poluvremena ekipa iz Metkovića imala je veći posjed lopte, ali većih prigoda za pogodak nije bilo. Igračice domaće ekipe mudro su se branile, povećanom trkom zaustavljale su napade suparnica prije ulaska u kazneni prostor.

Neretva je došla u vodstvo u 57. minuti udarcem iz prekida. Kapetanica Petra Vladimir poslala je visoku loptu na vrata domaćih koju vratarka Marija Došen nije uspjela zaustaviti i lopta je preko njene ruke završila pod gredom za 0:1. Domaće su izjednačile u 89. minuti nakon velike pogreške gostujuće obrane, kada je Helena Bužan sa tridesetak metara pogodila prazna vrata za 1:1.

Posljednji napad gošći kroz sredinu u 90. minuti domaće nisu uspjele zaustaviti i Hana Rodin je iz blizine pogodila bliži kut za pobjedu Neretve. Sudac je odsvirao kraj utakmice bez da je lopta krenula s centra.

Gorica je bez bod(ov)a (8 0 0 8 1:50 0) na posljednjem mjestu u natjecanju 12 klubova.

1.HNLŽ Kadetkinje (U-17) 2021./2022. – 09. kolo

HNK Gorica – ŽNK Neretva (Metković) 1:2 (0:0)

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja 50. Subota, 06.11. 2021., 11:30 sati. Sudac: Marko Matić. Pomoćnici: Alen Sučec i Mario Cindrić (svi Velika Gorica). Delegatkinja: Zsuzsanna Szittar (Zagreb). Strijelci: 0:1 – Vladimir (57), 1:1 – Bužan (89), 1:2 – Rodin (90).

GORICA: Marija Došen, Klara Brstilo, Helena Bužan, Ema Čeple, Marijana Filipović, Nera Hasan, Iva Pešić (cap.), Lucija Delač (od 17. Ivana Cvetković), Ema Kozarić, Nikolina Bahun, Lucija Klarić (od 46. Lucija Špeka). Trener: Denis Banić.

NERETVA: Kristina Klobučić, Petra Martinović (od 82. Lana Jurić), Ana-Marija Šimić, Glorija Falak, Petra Vladimir (cap.), Nina Sršen, Josipa Vego, Marija Prkačin, Ana Jurković, Karolina Šiljeg, Hana Rodin. Trener: Ivica Živkušić.