FOTO Odbojkašice Velike Gorice pobijedile u gradskom derbiju

[]

23.01.2022. Velika Gorica. Prva B liga skupina Sjever-06.kolo: HOK Gorica – OK Velika Gorica 0:3. OK Velika Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

23.01.2022. Velika Gorica. Prva B liga skupina Sjever-06.kolo: HOK Gorica – OK Velika Gorica 0:3. HOK Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Odbojkašice Velike Gorice pobijedile su gradskog rivala HOK Goricu rezultatom 3:0 u odgođenoj utakmici 6. kola (po rasporedu je trebala biti odigrana 14.11.2021.). Pobjednice su s tri nova boda potvrdile svoje 3. mjesto na prvenstvenoj ljestvici, a poražene su ostale na 7. mjestu.

23.01.2022. Velika Gorica. Prva B liga skupina Sjever-06.kolo: HOK Gorica – OK Velika Gorica 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica je prvi set otvorila vodstvom 4:0, Velika Gorica je poravnala na 8:8 i preuzela vodstvo (9:10, 10:14), Gorica se vratila na 14:14 i to je bilo sve od domaćih u ovoj dionici. Igračice trenera Vinka Ivelja dozvolile su suparnicama samo još 4 poena za dobitak seta (18:25). Sastav domaćih je u ovom setu ostao bez Done Jelić zbog, čini se, ozbiljnije ozljede koljena.

U 2. setu izgledalo je (10:7, 12:8, 14:10, 16:14) da bi Gorica možda mogla izjednačiti, ali nakon 16:16 igračice trenera Luke Bišćana osvojile su samo još jedan poen te glatko izgubile i ovaj set (17:25).

Početnu dominaciju Velike Gorice u 3. setu (0:3, 1:6, 2:8) prekinuo je trener Bišćan minutom odmora i rezultat je izjednačen (9:9, 11:11). Daljnji tijek seta bio je tijesan (11:13, 13:16, 16:18), pri zaostatku 16:20 trener Bišćan uzima drugi timeout. Na 18:20 minutu odmora uzima trener Ivelj i njegova ekipa bez zastoja osvaja i treći set (19:25) za maksimalnu 3:0 pobjedu.

23.01.2022. Velika Gorica. Prva B liga skupina Sjever-06.kolo: HOK Gorica – OK Velika Gorica 0:3. Vinko Ivelj i Luka Bišćan. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica (11 8 3 25:13 23) je s 23 boda na 3. mjestu iza vodećeg Dinama s 33 i Zagreba (utakmica manje) s 28 bodova. HOK Gorica (11 5 6 18:23 14) je s 14 bodova na 7. mjestu u konkurenciji 12 klubova.