FOTO Stolnotenisači Velike Gorice pobjedom protiv Samobora uključili se u borbu za titulu prvaka

[]

19.02.2022. Velika Gorica. Prva hrvatska stolnoteniska liga Zapad – 9.kolo. Marko Habijanec. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Seniori HSTK Velika Gorica su u 9. kolu Prve hrvatske lige Zapad u dvostrukom programu zabilježili dvije pobjede, uvjerljivo s 4:0 pobijedili su momčad Svete Nedelje, a u dramatičnoj utakmici porazili su s 4:3 do jučer nepobjedivu momčad Samobora (izgubili su jučer i u Dugom Selu).

19.02.2022. Velika Gorica. Prva hrvatska stolnoteniska liga Zapad – 9.kolo. Karlo Javor. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Susret protiv Samoboraca bio je označen kao ključni u eventualnoj borbi za prvo mjesto. Raspoloženi trio Marko Habijanec, Martin Petrović i Karlo Javor dobili su svoje mečeve i došli u vodstvo 3:0. Meč parova odlučivao je o eventualnoj maksimalnoj 4:0 pobjedi domaćih ili nastavku  susreta s neizvjesnom završnicom.

19.02.2022. Velika Gorica. Prva hrvatska stolnoteniska liga Zapad – 9.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Samoborci su meč parova dobili uvjerljivo u tri seta, Petrović je izgubio u 4 seta od Ivana Zeljka, a Javor je s 0:3 priznao premoć Petra Znike i nakon 6 partija rezultat je bio izjednačen – 3:3! Habijanec je u odlučujućem meču protiv Alena Jalžabetića izgubio prvi set (13:15), ali je u slijedeća tri igrao kao u transu – 11:6, 11:5, 11:4!! Velika pobjeda za konačni rezultat 4:3!

19.02.2022. Velika Gorica. Prva hrvatska stolnoteniska liga Zapad – 9.kolo. Ante Jakić i Martin Petrović. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Trenutno stanje na ljestvici: 1. STK Samobor 24 (13 11 2 50:12), 2. HSTK Velika Gorica 24 (13 11 2 45:20), 3. STK TIS Zagreb 23 (12 11 1 44:5), …

Prva hrvatska liga Zapad (m) 2021./2022., 09. kolo

HSTK Velika Gorica – STK Sveta Nedjelja-Novaki 4:0

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Subota, 19. veljače 2022., 11 sati. Delegat: Laura Tomkić (Zagreb).

Ante Jakić – Marko Pavić 3:2, Martin Petrović – Hrvoje Mihalić 3:0, Karlo Javor – Ivan Žlimen 3:1, Jakić/Petrović – Pavić/Mihalić 3:2.

HSTK Velika Gorica – STK Samobor 4:3

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Subota, 19. veljače 2022., 14:30 sati. Delegat: Laura Tomkić (Zagreb).

Martin Pterović – Petar Znika 3:2, Marko Habijanec – Ivan Zeljko 3:0, Karlo Javor – Alen Jalžabetić 3:2, Petrović/Habijanec – Jalžabetić/Zeljko 0:3, Petrović – Zeljko 1:3, Javor – Znika 0:3, Habijanec – Jalžabetić 3:1.