Gorica osvojila bod u Koprivnici s igračem manje u završnici

[]

Gorica je u 24. kolu SuperSport HNL-a protiv Slaven Belupa u Koprivnici odigrala neodlučeno 1:1, u utakmici u kojoj je imala vodstvo i igrača manje u zadnjih dvadesetak minuta.

04.03.2023. Koprivnica. SuperSport HNL – 24. kolo: NK Slaven Belupo – HNK Gorica 1:1. Josip Mitrović. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorički prvoligaš došao je u vodstvo u 53. minuti nakon polukontranapada kada je Ndockyt na desnoj strani idealno poslao loptu u for Mitroviću, koji je s vrha kaznenog prostora dijagonalno pogodio suprotni donji kut za 0:1. Domaći su izjednačili sedam minuta kasnije kada obrana Gorice nije najbolje reagirala i Crnac je neometan pogodio bliži kut za 1:1.

Gorica je od 75. minute imala igrača manje na terenu nakon isključenja Steenvoordena, kojem je sudac izravno dodijelio crveni karton zbog (pre)oštrog starta. Vratar Radošević spasio je bod u sudačkoj nadoknadi, obranio je sjajnom intervencijom udarac Božića iz blizine.

Gorica (24 2 7 15 14:34 13) je s 13 bodova na zadnjem 10. mjestu, 7 bodova iza  Šibenika (24 3 11 10 16:29 20) koji je s 20 bodova na 9. mjestu prvenstvene ljestvice.

Gorica u 25. kolu igra s Istrom 1961 u Velikoj Gorici (petak, 10.03.2023., 17 sati).

SuperSport Hrvatska nogometna liga 2022./2023., 24.kolo

NK Slaven Belupo – HNK Gorica 1:1 (0:0)

Koprivnica. Gledatelja 613. Subota, 04.03.2023., 18:10 sati. Sudac: Ante Čulina. Pomoćni suci: Dario Kolarević i Željko Bučar. Četvrti sudac: Toni Dadić. Strijelci: 0:1 – Mitrović (53), 1:1 – Crnac (60). CK: Steenvoorden (75).

SLAVEN BELUPO: Čović, Mioč (od 87. Boras), Manaj (od 71. Jambor), Talys, Tepšić (od 80. Martinaga), Crnac, Soldo, Kocijan (od 71. Krstanović), Marina, Bosec, Božić. Trener: Zoran Zekić.

GORICA: Radošević, Tomečak, Steenvoorden, Bralić, Krizmanić,  Kapulica (od 46. Julardžija, od 79. Keita), Suk (cap.), Mitrović (od 72. Majstorović), Ndockyt, Jurić (od 46. Fućak), Matavž (od 79. Štiglec). Trener: Željko Sopić.

Ova objava Gorica osvojila bod u Koprivnici s igračem manje u završnici se prvi puta pojavila na cityportal.hr.