FOTO Uvjerljiv poraz juniora Gorice u susretu s Rijekom

[]

16.08.2023. Velika Gorica. Prva nogometna liga Juniori 2023./2024. HNK Gorica – HNK Rijeka 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Juniori Gorice uvjerljivo su poraženi u susretu s Rijekom rezultatom 0:3 u 2. kolu Prve nogometne lige 2023./2024. Takav ishod je iznenađujući nakon pobjede Goričana 2:0 u 1. kolu na gostovanju u Šibeniku.

Utakmica je od početka do kraja bila u znaku bolje i efikasnije igre Riječana, koji su već u početnoj fazi došli u vodstvo pogotkom Noela Jakca (8′), koji je iz blizine zatresao nebranjeni dio mreže. Gosti su visokim presingom odmaknuli domaće od napadačke zone i mirno kontrolirali tijek igre.

Knežević je, ipak, u 38. minuti, nakon ubačaja iz prekida uspio skoro iz mrtvog kuta zatresti mrežu, ali pogodak za domaće nije priznat zbog zaleđa. Pet minuta kasnije Jakac se najbolje snašao u kaznenom prostoru i pogodio za 0:2 (43′).

Promjene u sastavu koje je načinio trener Marko Radanić nisu bile učinkovite u drugom poluvremenu, iako su stvorene dvije-tri izgledne prigode, izostala je realizacija. Rijeka je u završnici pogotkom Marka Gardijana (83′), koji je uklizao na ubačaj s lijeve strane i ubacio loptu u mrežu, zaključila svoju dominaciju.

Prva nogometna liga Juniori 2023./2024., 02. kolo

HNK Gorica – HNK Rijeka 0:3 (0:2)

Velika Gorica. Gradski stadion, pomoćni teren. Gledatelja 70. Srijeda, 16.08.2023., 17 sati. Sudac: Filip Meglić (Krapinske Toplice). Pomoćni suci: Dominik Benković (Zaprešić) i Filip Sinković (Lepajci). Delegat: Stjepan Žugaj (Velika Gorica). Strijelci: 0:1 – Jakac (8), 0:2 – Jakac (43), 0:3 – Gardijan (83).

GORICA: J.Cundeković, Vuko (od 38.Agatić), Markov, Knežević, Tkalčević (cap.), Krilić (od 60. Nezirović), Radočaj (od 72. Đurašić), Šimić (od 46.Paradžik), Darojković, Đekić (od 46. L.Cundeković), Šajfar (od 70. Kahlina). Trener: Marko Radanić.

RIJEKA: Todorović, Bužić, Anušić (od 85. Miškulin), Blečić (od 58. Tešović), Šuke, Zubović, Bilajac (od 79. Gardijan), Valinčić, Jakac (od 85. Salković), Mikloš (od 85. Sficco), Momčilovski (cap.) (od 58. Mrvčić). Trener: Goran Gajzler.

Ova objava FOTO Uvjerljiv poraz juniora Gorice u susretu s Rijekom se prvi puta pojavila na cityportal.hr.