FOTO Posavec i Vatrogasac odigrali bez pobjednika

[]

24.09.2023. Velika Gorica, Lekneno. Prva žžupanijska liga skupina Jug-5.kolo: Posavec (Orle) – Vatrogasac (Kobilić) 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Posavec i Vatrogasac odigrali su vrlo dobru utakmicu u kojoj nije bilo pobjednika, gosti su dva puta imali prednost od jednog pogotka, ali domaći su se oba puta uspjeli vratiti u rezultatsku ravnotežu.

Vatrogasac je došao u vodstvo u 31.minuti  golom hitrog Toni Štefnera, izjednačio je Marko Đurašić na 1:1 samo sedam minuta kasnije. Rezultat se nije mijenjao do kraja prvog poluvremena, iako su obje momčadi imale izgledne prigode za pogodak.

Nakon odmora nastavljena je obostrano otvorena igra, stvarane su šanse, ali pogotka nije bilo do 69. minute. Josip Grilec je pogurnuo loptu do slobodnog Kristiana Sambola, koji plasiranim udarcem s preko dvadeset metara šalje loptu pod gredu za 1:2. Pogodak za pamćenje. Uslijedio je pritisak domaće momčadi i nakon ubačaja s lijeve strane i gužve Josip Breščaković je u 76. silovito zatresao mrežu za 2:2.

Do kraja je nastavljena otvorena igra, kritične situacije su se redale i na jednoj i na drugoj strani, ali vratari su dobro reagirali i ostao je neodlučen ishod. Skupina gostujućih navijača Browing kratkom bakljadom pozdravila je svoje ljubimce i osvojen bod na terenu kod favoriziranog domaćina.

Prva županijska nogometna liga – skupina Jug 2023./2024., 05.kolo

NK Posavec (Orle) – NK Vatrogasac (Kobilić) 2:2 (1:1)

Lekneno. Gledatelja 70. Nedjelja, 24.09.2023., 16:30 sati. Sudac: Tihomir Čunčić (Velika Gorica). Pomoćni suci: Tihomir Bratković (Velika Gorica i Tomislav Prpić (Zagreb). Delegat: Zvonimir Sedmak (Lukavec). Strijelci: 0:1 – Štefner (31), 1:1 – Đurašić (38), 1:2 – Sambol (69), 2:2 – J.Breščaković (76).

POSAVEC: Zagorac, Klarić (od 77. Musolli), Jakovljević, M.Breščaković (od 75. Bencek), Lihtar, J.Breščaković, Milatović, Koljević, Curić, Desput, Đurašić. Trener: Nino Matković.

VATROGASAC: B.Grilec, Šošić, Čavar, Kontić (cap.), Sambol, Matanović, Andrišević (od 60. Vuksan), Šimek, J.Grilec, Antunović, Štefner (od 77. Muhić). Trener: Vjekoslav Čavar.

Rezultati 05.kola (23./24.09.2023.): Posavec – Vatrogasac 2:2, Novaki – Dinamo Hidrel 2:3, Sloga-Suza – Buna 1:2, Donja Kupčina – Turopolje 3:2, Bestovje – Ostrna 10:0, Brcko – Jamnica 2:7, Donja Zelina – Samoborski otok 0:0.

Poredak: 1. Bestovje 13 (5 4 1 0 19:1), 2. Jamnica (Pisarovina) 13 (5 4 1 0 23:7), 3. Posavec 11 (5 3 2 0 10:5),…, 5. Buna 9 (5 3 0 2 12:6), …, 7. Dinamo Hidrel 7 (5 2 1 2 6:10), 8. Turopolje 6 (5 2 0 3 9:8), …, 11. Vatrogasac 4 (5 1 1 3 11:16), ….

Ova objava FOTO Posavec i Vatrogasac odigrali bez pobjednika se prvi puta pojavila na cityportal.hr.