Dino Bošnjak prvak Hrvatske u krosu na 10 km

[]

Dino Bošnjak (Atletski klub Velika Gorica) osvojio je titulu seniorskog prvaka Hrvatske u krosu na 10 km. Pojedinačno prvenstvo Hrvatske 2023. u krosu održano je u Zaprešiću u organizaciji Atletskog kluba Zaprešić, u subotu, 28. listopada 2023. godine.

28.10.2023. Zaprešić. Dino Bošnjak prvak Hrvatske u krosu na 10 km. Foto: AKVG

Dino je bio najbrži u konkurenciji 17 trkača, od drugoplasiranog Filipa Svaline bio je brži 16 sekundi, a trećeplasiranog Doriana Miškulina distancirao je na 39 sekundi. Samo su njih trojica istrčali 10.000 metara ispod 35 minuta.

Poredak: 1. Dino Bošnjak (AK Velika Gorica) 0:34:14, 2. Filip Svalina (AK Agram, Zagreb) 0:34:30, 3. Dorian Miškulin (AK Svetice, Zagreb) 0:34:53, 4. Domagoj Jakopović (AK Kvarner, Rijeka) 0:36:10, 5. Zrinoslav Kekez (AK Marsonia, Slavonski Brod) 0:36:28, …

Članovi AK Velika Gorica Noa Tončinić (0:22:03) i Marin Gorenjak (0:22:30) u kros utrci juniora na 6 km plasirali su se na 12. odnosno 13. mjesto. Pobijedio je Sven Franjković (AK Svetice, Zagreb) s vremenom 0:20:34.

Hana Tašaković (AK Velika Gorica) je u kros utrci na 3 km u konkurenciji mlađih juniorki osvojila 5. mjesto s vremenom 0:12:28. Pobijedila je Dorja Salopek (AK Svetice, Zagreb) s vremenom 0:11:44.

Ova objava Dino Bošnjak prvak Hrvatske u krosu na 10 km se prvi puta pojavila na cityportal.hr.