FOTO Košarkaši Gorice deklasirali vodeće Vrijednosnice Osijek

[]

10.02.2024. Velika Gorica. Prva liga: KK Gorica – KK Vrijednosnice Osijek 83:59. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica je u 18. kolu Prve muške lige deklasirala  vodeću momčad Lige Vrijednosnice Osijek rezultatom 83:59 (22:18, 20:13, 16:14, 25:14) i tako im je nanijela tek drugi prvenstveni poraz. Oni koji su gledali utakmicu vjerojatno su se zapitali, kako je moguće da ova momčad iz Osijeka ima samo jedan poraz na kontu?

Domaći su od početka diktirali tijek utakmice i  u prvoj četvrtini su već imali dvoznamenkastu prednost (17:7). U drugoj četvrtini taje razlika manje-više održavana (31:23) i pri odlasku na veliki odmor semafor je pokazao 42:31.

Gorica je u 3. četvrtini sustavno držala suparnika na dvoznamenkastom zaostatku (46:33, 58:459). Kada je u zaključnoj četvrtini domaćin povisio na 20 poena razlike (68:48), pitanje pobjednika (ako je uopće bilo dvojbe) bilo je odlučeno.

Najbolji igrač utakmice Jure Gunjina s 18 poena, 10 skokova i 5 asistencija. Dvoznamenkasti su bili: Ante Mašić 13 poena, Vito Porobić 12 i Frano Miloloža 11.

U osječkoj momčadi najefikasniji Filip Bjelanović s 15, Robert Kujundžić 13 i Makai Jamar Ashton 13 poena.

Ova objava FOTO Košarkaši Gorice deklasirali vodeće Vrijednosnice Osijek se prvi puta pojavila na cityportal.hr.