FOTO Turopoljac u derbiju kola izgubio od Lomnice

[]

Kuče, 07.04.2024. JŽNL-20.kolo: NK Turopoljac-NK Lomnica 2:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac je u derbiju 20. kola JŽNL-e izgubio na svom terenu od Lomnice rezultatom 2:4 nakon početnog 1:0 vodstva. Domaći su došli do prednosti u 8. minuti kada je Matija Čaić ubacio loptu na desnu stranu, a Filip Saraf je s ruba kaznenog prostora pogodio suprotnu malu mrežicu.

Gosti su odgovorili brzom igrom i u 15. minuti izjednačili autogolom Mislava Čunčića, koji je loptu iz prekida nespretno proslijedio u vlastita vrata. Momčadi su se izmjenjivale u napadačkim akcijama, a u završnici prvog poluvremena Lomnica svoju bolju igru pretvara u dva gola razlike. Za domaće je opet koban bio ubačaj iz prekida u 37. minuti, kada je loptu na prvoj vratnici Mateo Kljajić glavom sproveo u mrežu za 1:2.

Obrana domaćih nije izgledala dobro, kontranapad gostiju u 42. minuti završen je prizemnim udarcem, vratar Boris Bolšec uspio je samo odbiti loptu na stranu, a neometani Zvonimir Čizmadija iz blizine ubacuje loptu u mrežu za – 1:3!

Drugo poluvrijeme obilježila je zanimljiva završnica u kojoj je Filip Janković golom smanjio na 2:3 i susret vratio u eventualnu neizvjesnost. Kratko je trajala nada domaće momčadi, jer je Josip Grdenić pogotkom za 2:4 otklonio dvojbu o konačnom pobjedniku.

Turopoljac (19 13 1 5 57:22 40) je s 40 bodova na 2. mjestu, a Lomnica (20 9 4 7 43:33 31) s 31 bodom na 7. mjestu u trenutačnom redoslijedu.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2023./2024., 20. kolo

NK Turopoljac – NK Lomnica (Donja Lomnica) 2:4 (1:3)

Kuče. Igralište: ŠRC Kuče. Gledatelja 100. Nedjelja, 07.04.2024., 16:30 sati. Sudac: Ivan Marinčević (Mičevec). Pomoćni suci: Dario Mužar (Velika Gorica) i Ivan Smolčić (Odranski Obrež). Delegat: Ivica Malkoč (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – F.Saraf (8), 1:1 – Čunčić (15-ag), 1:2 – Kljajić (37), 1:3 – Čizmadija (42), 2:3 – Janković (78), 2:4 – Grdenić (79).

TUROPOLJAC: Bolšec, Domić, Ruklić, F.Saraf, Trputec (od 46. Janković), Čaić, Šutalo (od 68. Vlahinić), Čunčić (cap.), Horvat, J.Saraf, V.Lučić. Trener: Stiven Žitnik.

LOMNICA: Žugaj, Gršić, Mihalinčić, Grdenić, Skupnjak (od 87. Dijanežević), Gudelj, Šoštarec, Čizmadija, Arbanas (cap.), Kljajić, Matić. Trener: Stjepan Deverić.

Ova objava FOTO Turopoljac u derbiju kola izgubio od Lomnice se prvi puta pojavila na cityportal.hr.