FOTO Posavec nadigrao Jamnicu i učvrstio 2. mjesto

[]

Lekneno, 07.04.2024. Prva ŽNL skupina Jug-17.kolo: NK Posavec (Orle)-NK Jamnica (Pisarovina) 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Posavec je u 17. kolu Prve županijske nogometne lige Skupina Jug pobijedio momčad Jamnice rezultatom 3:1 na terenu u Leknenom i tako potvrdio svoju visoku poziciju, 2. mjesto, u trenutačnom redoslijedu.

Nakon pola sata igre u prvom poluvremenu gosti su u 30. minuti došli u vodstvo pogotkom Dominika Peršina, ali nisu uspjeli duže zadržati prednost. Kazneni udarac za domaće u 37. minuti dosuđen je zbog igranja rukom Matije Vujanića. Siguran izvođač s 11m za izjednačenje 1:1 bio je Petar Milatović, najbolji strijelac Lige (23 gola – 8 KU).

Nepunih petnaest minuta igre u drugom poluvremenu napadačke akcije smjenjivale su se na obje strane, a onda je rezultatsku ravnotežu u 58. narušio pogodak Ivana Lucina. Hitri napadač je odbijenu loptu s vrha peterca poslao u mrežu uz bližu vratnicu za 2:1.

Jamnica je pojačala napadačke akcije, imala je nekoliko izglednih situacija, a u dva-tri navrata istakao se vratar Mario Zagorac pravovremenim intervencijama. Završnicu utakmice ponovo je obilježio Lucin svojim drugim pogotkom u 86. minuti, tako što je iz gužve pogodio donji kut za konačnih – 3:1!

Prva ŽNL skupina Jug 2023./2024., 20. kolo

NK Posavec (Orle) – NK Jamnica (Pisarovina) 3:1 (1:1)

Lekneno. Gledatelja: 80. Nedjelja, 07.04.2024., 16:30 sati. Sudac: Bojan Čerkez. Pomoćni suci: Josip Blažić i Anto Mandir (svi iz Vrbovca). Delegat: Marko Slivak (Bukevje). Strijelci: 0:1 – D.Peršin (30), 1:1 – Milatović (37-11.m), 2:1 – Lucin (58), 3:1 – Lucin (86).

POSAVEC: Zagorac, Jakovljević (od 45. Curić), A.Breščaković (cap.), M.Breščaković (od 81. Musolli), Lucin (od 89. D.Kučan), Lihtar, Milatović, Joveš (od 72. Bencek), Desput, Škrtić (od 81. J.Breščaković), Đurašić. Trener: Nino Matković.

JAMNICA: Žunec, Grčević, Čefko, Čačković, Špišić, Britvec, Pavek, D.Peršin, Vračević, Lolić, Vujanić. Trener: Zvonimir Peršin.

Ova objava FOTO Posavec nadigrao Jamnicu i učvrstio 2. mjesto se prvi puta pojavila na cityportal.hr.