FOTO Poraz nogometašica Gorice u susretu s Međimurjem

[]

Velika Gorica,14.04.2024. 1.HNLŽ-13.kolo: HNK Gorica-ŽNK Međimurje Čakovec. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nogometašice Gorice izgubile su u 13. kolu Prve hrvatske nogometne lige rezultatom 1:2 od ekipe Međimurje Čakovec. Ekipa iz Čakovca djelovala je od početka utakmice poletnije, razigranije i konkretnije te je već u 7. minuti došla u vodstvo. Brzu akciju završila je Ayuri Terawaki, koja je iskosa s desne strane snažnim udarcem pogodila suprotnu malu mrežicu.

Tek od polovice prvog poluvremena domaće su uspostavile ravnotežu i izvele nekoliko obećavajućih napadačkih akcija. Sutkinja je u 37. minuti vidjela igranje rukom pred vratima Međimurja za kazneni udarac. Siguran izvođač bila je kapetanica domaćih Perica Cicijelj i izjednačila na 1:1.

Događanja na terenu u drugom poluvremenu nisu se znatno razlikovala u usporedbi s onima u prvom dijelu. Pobjedu gostujućoj ekipi donijela je Terawaki svojim drugim pogotkom u 65. minuti. Pored nje u pobjedničkoj ekipi svidjela se hitra i prodorna Vera Domenica Salome Rodriguez.

Supersport Prva HNLŽ 2023./2024. – 13. kolo

HNK Gorica – ŽNK Međimurje Čakovec 1:2 (1:1)

Velika Gorica. Gradski stadion, glavni teren. Gledatelja: 50. Nedjelja, 14.04.2024., 16 sati. Sutkinja: Sabina Bolić. Pomoćne sutkinje: Ivona Pejić i Maja Petravić (sve iz Zagreba). Delegat: Željko Podrug (Zagreb)). Strijelci: 0:1 – Terawaki (7), 1:1 – Cicijelj (37-KU), 1:2 – Terawaki (65).

GORICA: Ban, Klarić, Cicijelj (cap.), Godinić, Rendulić (od 79. Dizdar), Štimac, Miočinović (od 72. Cvetković), Gačić, Đukić, Vinetić (od 56. Hansen), Franulić (od 79. Crnković). Trener: Stefan Rajić.

MEĐIMURJE: Bartolić, Fujio, Sedmak, Damjanović (cap.), Županić (od 46. Višnjić), Vujević (od 88. Katalenić), Fot, Rodriguez, Škrlec, Varga, Terawaki. Trener: Ivan Dizdar.

Rezultati (14./15.04.2024.): ŽNK Dinamo – ŽNK Osijek 1:4, ŽNK Split – ŽNK Agram, ŽNK Hajduk – ŽNK Donat.

Redoslijed: 1. ŽNK Osijek 39 (13 13 0 0 84:4), 2. ŽNK Hajduk Split 28 (12 9 1 2 37:9), 3. ŽNK Split 24 (12 8 0 4 30:13), 4. ŽNK Dinamo 18 (13 5 3 5 21:16), 5. ŽNK Agram 15 (12 4 3 5 13:20), 6. HNK Gorica 11 (13 3 2 8 13:49), 7. ŽNK Međimurje Čakovec 8 (13 2 2 9 9:56), 8. ŽNK Donat 1 (12 0 1 11 7:47).

Ova objava FOTO Poraz nogometašica Gorice u susretu s Međimurjem se prvi puta pojavila na cityportal.hr.