Maratonac Ivan Jakop na Prvenstvu Balkana

Atletska reprezentacija Hrvatske nastupila je protekloga vikenda na Prvenstvu Balkana u planinskom trčanju u Rumunjskoj. Među tom ekipom bio je i gorički maratonac junior Ivan Jakop.  Inače, juniori su trčali 9 kilometara po izuzetno teškoj stazi. Kompletna ekipa predstavila se s 3 seniorke (Barbara Belušić, Višnja Bunić i Anda Tomaš), 3 juniora (Ivan Jakop- Maraton klub Velika Gorica, Karlo Vuk i Ivan Dračar) i senior Nikola Špoljar, a pod vodstvom Joze Điđi Delaša inače predsjednika Hrvatske udruge cestovnog i planinskog trčanja. Pobjednik kod juniora je predstavnik Rumunjske, a od hrvatskih predstavnika najbolji je bio Ivan Dračar koji je bio deseti, naš Ivan 12. i Karlo Vuk 13., dok su u ekipnom poretku zauzeli 4. mjesto. Seniorke su osvojile 3. mjesto u ekipnom plasmanu, što je najbolji nastup u nastupima na Balkanskom prvenstvu. Čestitamo svima na postignutom uspjehu i sudjelovanju!