Gorica kroz Unešić u završnici kupa

Tamo gdje nije bilo lako ni Hajduku, ni Dinamu, gdje poštari zabijaju prvacima, nogometaši Gorice su na kraju ipak bez prevelikih trzavica prošli u slijedeće kolo kupa. Sam tok utakmice nije davao nikakvih primisli na iznenađenje iako je domaćin u fazi napada i bolje igre Gorice poveo nakon kornera u 15. minuti. Atmosfera na tribinama koja je stalno davala pozitivan naboj domaćinu ipak nije pomogla za ništa više od vodstva. Poravnao je Filip Škvorc nakon proigravanja Matoševića svega pet minuta kasnije, a nedugo zatim Škvorc se ponovno našao oči u oči sa domaćim vratarom ali nije bio precizan. U smiraj poluvremena spojilo se nebo sa zemljom, a Gorica pogotcima Škvorca i Milanovića postavlja sigurnu razliku s kojom se otišlo na odmor. Obilna kiša i tuča stvorila je dosta problema pa je utakmica u nastavku kasnila punih 45 minuta jer domaćin nije uspio osigurati osobu koja bi metlom izbacila manje količine vode sa korner linije.

U nastavku igrači Gorice promašivali su nemoguće (Škvorc, Perković) pa je domaćin nakon što Gorica nije uspjela povećati svoje vodstvo uspio smanjiti dvadesetak minuta prije kraja i dodatno napaliti tribine, no na terenu opasnosti po Šuškovića nije bilo. Gorica je ipak na kraju došla do pobjede koja je vodi u završnicu Hrvatskog kupa, a unatoč činjenici što je to rezultatski trebalo biti kvalitetnije izraženo na kraju se nije osvetilo. Biškup sigurno ima određenih zamjerki na prekide iz kojih je Gorica i primila pogotke, pa će takve pogreške ili dekoncentraciju trebati popraviti do petka kada u Veliku Goricu dolazi Šibenik. Gorica je u Unešiću bila bez Zenunija, Lele i Dvornekovića, a Biškup je odmarao Štroka koji uopće nije ulazio. Nakon poraza od Hrvatskog Dragovoljca s minimalnih 1-0 prošlog petka, u slijedećem kolu Gorica dočekuje neporaženi Šibenik i ova utakmica je vrlo važna za domaće kako bi zadržali priključak prema vrhu drugoligaške tablice, pa očekujemo i podršku navijača u tom susretu.