Delač i Jakop u Varaždinu osvojili zlato

Iza goričkih maratonaca je uspješan vikend. Nakon dugo vremena, Maraton klub Velika Gorica imala je mušku i žensku ekipu na polumaratonu. Na natjecanju u Varaždinu osvojili su 4 medalje, 2 zlata, srebro i bronca. Najmlađi su trčali 5 km i ponovno osvojili odličja te opravdali očekivanja kluba i trenera.

Ivan Jakop osvojio je 1. mjesto u kategoriji mlađi juniori dok je Marko Čaić osvojio 2. mjesto u kategoriji stariji juniori. Želimir Delač osvojio je prvo mjesto, a Sanja Đapić Štriga treće mjesto.

Nakon dugo vremena i problema sa ozljedama u žensku ekipu vratila se Renata Horvatek osvojivši 4. mjesto isto kao i Tatjana Pocrnić. Ujedno Sanja i Tatjana postavile su svoje osobne rekorde.

Sanjin rezultat je najbolji ženski rezultat u povijesti kluba na polumaratonu. Goran Grgas izborio je 6. mjesto, a Esad Tašaković 9. mjesto. Sljedeća trka za goričke maratonce je Zagrebački maraton.