Domaći poraz rukometašica Gorice

Igračice Gorice nakon dvije startne pobjede (Sesvete AP 26:25, Dubrava 36:19) visoko su poražene u susretu protiv Zeline, ekipe koja je zajedno sa sastavom Siska bez sumnje najozbiljniji kandidat za prvaka lige, koja u ovom prvenstvu broji samo 9 klubova. Domaća ekipa uspješno je parirala dobro uigranoj i na svim pozicijama dobro posloženoj postavi Zeline samo u početku meča (4:4), kod rezultata 4:8 domaća trenerica sredinom poluvremena (14’42”) uzela je time out želeći presjeći ritam suparnica. Nije pomoglo, gošće su nemilosrdno kažnjavale svaku tehničku pogrešku indisponiranih domaćih igračica i povećavale razliku (5:10, 6:12, 6:18) i na odmor su otišle s prednošću od 13 pogodaka. U drugom poluvremenu Zelina je s lakoćom održavala visoku razliku i iznosila je stalno između 14 i 17 pogodaka (7:21, 11:26, 13:30). Uzrok visokog poraza Gorice nije samo očita razlika u klasi, nego i nekompletnost, veliki broj tehničkih pogrešaka kao i izrazito slab dan prve postave. Zelina igra brzo, njene kontre su vrlo hitre i točne, na vratima je Martina Markešić obranila sve i malo više od toga, a raspoložena Ana Ćosić je pogađala kako je htjela.

3 HRL Središte – žene, 3. kolo

ŽRK Gorica – RK Zelina 21:37 (7:20)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 60. Subota, 10.10.2015., 20:15 sati. Suci: Vedran Belošević i Dražen Dragija (oba Dubrava Vrbovečka).         Nadzornik: Ivan Goreta (Zagreb).

GORICA: Čurek, Milolaža, Češković, Mihaljević 3, Tolić 1, Pavlinić 1, Vidović 1, Smiljanić 3, Mostarlić 2(1), Antolić 1, Sremić 1, Duplić 1, Merić 5, T. Kovač 3.     Trenerica: Antonija Lekić.

ZELINA: Markešić, Škrljak, Dorić 1, Kranjec 5, J. Ćosić 4, Puhelek 3, Antolković 1, Madžarac 3, A. Ćosić 11(1), Grošinić 1(1), Žigrović 1, Vulić 3, Kucljak 2, Žilić 2. Trenerica: Tanja Madžarac.

Isključenja: Gorica 6 minuta, Zelina 2 minute. Sedmerci: Gorica 2(1), Zelina 2(2). Igračica utakmice: Ana Ćosić.
03. kolo (10.10.2015.): Gorica – Zelina 21:37 (7:20); 02. kolo (03.10.2015.): Dubrava – Gorica 19:36 (11:19); 01. kolo (25.09.2015): Gorica – Sesvete Agroproteinka II 26:25 (12:12).