Odbojkaši Gorice izgubili od Rovinja

Premijerni nastup odbojkaša Gorice u prvoj jakosnoj skupini 1.A nacionalne lige nije bio uspješan, upisan je poraz protiv Rovinja. U prvom setu gostujuća momčad djelovala je vrlo sigurno, imala je stalno vodstvo, kada je napravila opipljivu prednost (11:15, 12:17) rutinirano je osvojila uvodni set. Druga dionica bila je od početka do kraja izjednačena, prednost (nikad veća od 2 poena) prelazila je s jedne na drugu stranu. U završnici nakon serije izjednačenja Goričani su sačuvali mirnoću i realizirali prvu set loptu za izjednačenje u setovima.

Treći set odnosno kretanje rezultata u njemu bio je vjerna kopija 2. seta, varljiva prednost (1-2 poena) bila je u stalnoj ‘šetnji’, Gorica je zadnje vodstvo imala 19:18, još je imala neodlučeno 20:20, a Rovinj je pri vodstvu 20:22 time outom dodatno smirio igrače i relativno lako osvojio set (21:22, 21:24). Daljnji tijek događanja na parketu pokazao je da je dobitak 3. seta bio ujedno i dobitna kombinacija cijelog susreta. Domaća momčad je bila dodatno hendikepirana ozljedom kapetana Jurice Skorina koji je propustio dio trećeg, a u četvrtom setu uopće nije ni ulazio u igru. Gorica u četvrtom setu nije imala niti snage ni realne šanse za eventualni preokret (8:11, 10:15, 12:19), jer sa suprotne strane mreže smečerski tandem Dražen Vincek i Matej Čičković bio je nezadrživ. Igra Vinceka u pojedinim fazama utakmice bila je blizu perfekcije. Kod domaćih najučinkovitiji i najkonstantniji bio je Mario Nikolaus.

1.A nacionalna odbojkaška liga – skupina I.

1. kolo (10./11.10.2015.): Gorica – Rovinj 1:3, Sisak – Mursa-Osijek 3:1, Centrometal (Mačinec, Međimurje) – Šibenik 91 3:0, Mladost (Marina Kaštela) – Mladost (Zagreb) odgođeno.

OK Gorica – OK Rovinj 1:3 (16:25, 25:23, 22:25, 17:25)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 70. Nedjelja, 11.10.2015., 18 sati. Suci: Antonio Pavičić i Ksenija Jurković (oboje iz Siska). Delegat: Zdravko Hranić (Zagreb).

GORICA: Mario Herceg, Mario Nikolaus, Ivan Šulc, Paolo Zaimović (L), Davor Cota, Josip Pribanić, Filip Dumbović, Jurica Skorin (cap.), Sandi Kekić, Bojan Janjanin, Domagoj Burčul (L), Matej Orešković. Trener: Jurica Marušić.

ROVINJ: Massimo Pokrajac, Marko Ličina, Gianlucas Sponza, Davor Hrelja (cap.), Vinko Poropat, Dražen Vincek, Paolo Trani, Antonio Poropat, Marko Ilić, Antonio Peršić (L), Stjepan Mostahinić, Matej Čičković. Trener: Paolo Markulin.

Igrač utakmice: Dražen Vincek.