Odbojkaši Gorice pobjedom se oprostili od Kupa

U uzvratnoj utakmici Hrvatskog odbojkaškog kupa igrači Gorice pobijedili su momčad iz Siska i oprostili se od daljnjeg natjecanja. Naime, u prvom susretu u Sisku Goričani su izgubili 1:3 i minimalna pobjeda im nije bila dovoljna za ”zlatni set”, koji bi se igrao da je rezultat bio 3:1 odnosno 3:0. Siščani su lako dobili prvi set (6:7, 6:13, 13:21), u drugom je bilo vrlo tijesno (6:4, 9:11, 13:13, 17:19, 21:21, 21:23), ali gosti su ga dobili i plasirali se u 2. kolo (četvrtfinale). Utakmica je poslije toga (ne)očekivano produžena u pet setova. Sisak je igrao (pre)opušteno, domaći su bili ozbiljniji i ipak dobili meč. U četvrtom setu gostujuća momčad je propustila visoko vodstvo (4:12, 8:16, 13:18), prijem im je zakazao (18:18) i pri 22:24 prokockali su dvije meč lopte. Gosti su i u završnom setu bolje započeli (0:3), imali su prednost pri promjeni strana (7:8) i onda stali (11:8, 14:10). Inače, utakmica je bila obilježena velikim brojem servis pogrešaka, momčadi kao da su se natjecale koja će više puta pogoditi mrežu odnosno aut, a sve se odužilo na puna dva sata.

Hrvatski odbojkaški kup – 1. kolo (2. utakmica)

OK Gorica – OK Sisak 3:2 (17:25, 22:25, 25:21, 26:24, 15:12)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 50. Suci: Boris Vurušić i Darko Detelj (oba iz Varaždina). Delegat: Krunomil Vedriš (Zagreb).

GORICA: Mario Herceg, Mario Nikolaus, Ivan Šulc, Paolo Zaimović (L), Davor Cota, Josip Pribanić, Filip Dumbović, Jurica Skorin (cap.), Sandi Kekić, Bojan Janjanin, Domagoj Burčul (L), Matej Orešković. Trener: Jurica Marušić.

SISAK: Domagoj Šimić, Antonio Jurić, Goran Išek, Livio Alić, Sebastian Pavičić (L), Matija Tepavac (cap.), Marin Sabljak, Karlo Komošar, Jasmin Alihodžić (L), Antonio Išek, Ervin Sofilić, Bernard Bakonji. Trener: Dario Batnožić.